Trwa ładowanie...
d3zf2t7

Raj: Wiara

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3zf2t7

„Raj: Wiara” (niem. Paradies: Glaube) to druga (po "Raj: Miłość") cześć trylogii filmowej o trzech cnotach (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł "Raj". Za scenariusz odpowiada Veronika Franz. Obraz był pokazywany podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

Pierwsza część, "Raj: Miłość" opowiada o siostrze Anny Marii, Teresie, która znajduje raj w bardziej doczesnej miłości w Kenii. Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. W drugiej części kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi.

Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż - muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. W filmie "Raj: Wiara" Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością.

W filmie w rolach głównych zagrali: Maria Hofstatter jako Anna Maria, Nabil Saleh – Nabil, Natalya Baranova – Natalya, Rene Rupnik - Herr Rupnik, Daniel Hoesl – Messdiener.

Raj: Wiara
Tytuł oryginalny

Paradies: Glaube

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

113 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf2t7
d3zf2t7
d3zf2t7