Trwa ładowanie...

Robert Duvall błędnym rycerzem u Terry'ego Gilliama?

Share
Robert Duvall błędnym rycerzem u Terry'ego Gilliama?
d3tt7w2

Terry Gilliam nadal pracuje nad produkcją "The Man Who Killed Don Quixote". Wciąż nie ustalono, kto ostatecznie wystąpi w filmie. Być może jedną z głównych ról zagra Robert Duvall.

Obraz "The Man Who Killed Don Quixote" opowie o pewnym filmowcu, który postanawia towarzyszyć Don Kichotowi w jego niekończącej się podróży. W ten sposób bohater nieświadomie przyjmuje rolę Sancho Pansy, wiernego giermka błędnego rycerza.

Po raz pierwszy Terry Gilliam podjął się realizacji filmu w 2000 roku. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. W 2008 roku były członek trupy Monty Pythona próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. W myśl zasady "do trzech razy sztuka" Gilliam nie poddał się i przystąpi do realizacji filmu z Deppem w ekipie.

W pierwszej wersji filmu Deppowi partnerował Jean Rochefort, który wcielał się w leciwego błędnego rycerza. Jednak zły stan zdrowia francuskiego aktora był jedną z podstawowych przyczyn dla jakich wstrzymano zdjęcia. Według ostatnich doniesień, Robert Duvall miałby go zastąpić na planie.

Duvall ostatnio wystąpił dramacie "Crazy Heart".

d3tt7w2

Podziel się opinią

Share
d3tt7w2
d3tt7w2