Trwa ładowanie...

Roman Polański pojawi się we włoskim filmie

Share
Roman Polański pojawi się we włoskim filmie
Źródło: Paweł Janecki/Wirtualna Polska
dg48a1m

Roman Polański wystąpił jako aktor we włoskim filmie fabularnym "Cichy chaos", który wyreżyserował Antonio Luigi Grimaldi. Główną rolę w tym filmie zagrał znany włoski aktor Nanni Moretti.

W czwartek "Cichy chaos" zostanie pokazany na 24. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym (WMFF). Po projekcji, która odbędzie się wieczorem w Multikinie Złote Tarasy, reżyser Antonio Luigi Grimaldi ma się spotkać z publicznością.

Główny bohater tej historii, producent filmowy Pietro (w jego roli Nanni Moretti), dowiaduje się, że jego żona zginęła w wypadku. Zostaje wówczas jedynym opiekunem 10-letniej córeczki Claudii. Wszystko wskazuje na to, że Claudia zaakceptowała śmierć matki. Pietro nie może się z tym pogodzić.

dg48a1m

Czekając, aż córka zdradzi jakieś emocje, Pietro spędza całe dnie w parku obok szkoły Claudii. Staje się to jego nawykiem. Wkrótce mężczyzna zaczyna kierować swoim życiem i pracą z ławki w parku, z pobliskiej restauracji i z samochodu.

"Subtelny i wciągający film, łączący smutek z ciepłym humorem i dojrzałą zmysłowością" - tak "Cichy chaos" (rok produkcji: 2008, tytuł oryginalny "Caos calmo") określili organizatorzy WMFF.

Antonio Luigi Grimaldi był nominowany za ten film do nagrody Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Obok Morettiego - który jest ponadto jednym z autorów scenariusza tego filmu - w "Cichym chaosie" wystąpiła m.in. włoska aktorka Valeria Golino.

dg48a1m

Nanni Moretti to ceniony aktor i reżyser. Wyreżyserował m.in. znane filmy "Idźcie, ofiara spełniona" (1985), "Dziennik intymny" (1993), "Pokój syna" (2001, Moretti zagrał ponadto w tym filmie główną rolę) oraz "Kajman" (2006).

Roman Polański, który w "Cichym chaosie" zagrał niewielką rolę, to także reżyser lubiący występować jednocześnie jako aktor. Do najbardziej znanych filmowych kreacji Polańskiego należą role w "Do widzenia, do jutra..." Janusza Morgensterna (1960), "Nieustraszonych pogromcach wampirów" (1967, we własnej reżyserii) i "Zemście" Andrzeja Wajdy (2002).

  1. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy trwa od piątku, zakończy się w niedzielę 19 października. Projekcje odbywają się w Kinotece i w Multikinie Złote Tarasy. Szczegółowy program festiwalu, zawierający godziny i miejsca poszczególnych projekcji, opisy filmów, a także terminy spotkań publiczności z artystami goszczącymi na festiwalu, jest dostępny na stronie internetowej www.wff.pl.
dg48a1m

Podziel się opinią

Share
dg48a1m
dg48a1m