Trwa ładowanie...
16-12-2009 03:33

Roman Polański w Berlinie

Roman Polański w BerlinieŹródło: AP
d2j05cg
d2j05cg

Najnowszy film Romana Polańskiego powalczy o Złotego Niedźwiedzia podczas przyszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. Impreza odbędzie się w lutym.

Film Polańskiego znajdzie się wśród filmów pokazanych w konkursie, obok obrazu Martina Scorsese "Shutter Island", a także filmów "ekscytujących debiutantów", jak powiedział dyrektor festiwalu Dieter Kosslick.

Thriller "The Ghost Writer" powstał w oparciu o powieść Roberta Harrisa. Jej bohaterem jest pewien pisarz, który otrzymuje zlecenie ukończenia pamiętników byłego premiera Wielkiej Brytanii. Podczas prac nad książką autor odkrywa mroczne tajemnice, które mogą być groźne także dla niego. W rolach głównych wystąpili Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Olivia Williams, Kim Cattrall, Jim Belushi, Robert Pugh i Tom Wilkinson. Roman Polański nie tylko wyreżyserował film, ale wraz ze swoimi wieloletnimi współpracownikami, Robertem Benmussem i Alainem Sarde, wyprodukował thriller. Kończył realizować obraz z aresztu w Zurychu, w którym przebywał od 26 września.

Polak został zatrzymany na żądanie amerykańskiej policji. Podstawą był nakaz sprzed ponad 30 lat, który dotyczył seksualnych kontaktów filmowca z 13-latką. Obecnie 76-latek przebywa w areszcie domowym w szwajcarskim kurorcie Gstaad, oczekując procesu ekstradycyjnego.

Amerykańska premiera filmu "The Ghost Writer" planowana jest na pierwszą połowę 2010 roku.

  1. festiwal Berlinale w niemieckiej stolicy odbędzie się w dniach 11-21 lutego.
d2j05cg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j05cg