Trwa ładowanie...
d31tv5o

Rowan Blanchard

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Los Angeles

Filmografia:

Mali agenci 4D: Wyścig z czasem (2011) (Rebecca Wilson)

Plan B (2010) (Dziecko Mony w wieku 7 lat)

Pułapka czasu (2018) (Veronica Kiley)

d31tv5o
Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Rowan Blanchard – życiorys i kariera zawodowa

Rowan Blanchard to amerykańska aktorka urodzona 14 października 2001 roku. Przyszła na świat w Los Angeles. Jej rodzicami są Elizabeth i Mark Blanchard-Boulbol, instruktorzy jogi. Dziadek od strony ojca był Ormianinem - imigrantem z Bliskiego Wschodu, a przodkowie babci od strony ojca pochodzą z Anglii, Danii i Szwecji. Rowan Blanchard ma dwójkę młodszego rodzeństwa, Carmen i Shane.

Karierę aktorską Rowan Blanchard rozpoczęła, gdy miała pięć lat. W 2010 roku Rowan Blanchard została obsadzona jako córka Mony w filmie Plan B, znalazła się także w głównej obsadzie serialu Dance-A-Lot Robot jako Caitlin. W 2011 roku zagrała Rebeccę Wilson w filmie Mali agenci. Wyścig z czasem 4D. Pod koniec stycznia 2013 roku Rowan Blanchard została obsadzona jako Riley Matthews w serialu Disney Channel Dziewczyna poznaje świat. Wspólnie z Sabriną Carpenter wykonuje do niego tytułową piosenkę.

Rowan Blanchard jest aktywnym członkiem muzycznej grupy utworzonej przez Disney Channel (Disney Channel Circle of Stars). Na początku stycznia 2015 roku młoda aktorka została obsadzona jako Cleo w produkcji Disney Channel Original Movie pt. Moja niewidzialna siostra. W 2016 roku ogłoszono, że Rowan Blanchard pojawi się w filmowej adaptacji powieści "A Wrinkle in Time" ("Fałdka czasu").

Rowan Blanchard jest działaczką publiczną w takich dziedzinach, jak feminizm, prawa człowieka i przemoc z użyciem broni.

Rowan Blanchard – wyróżnienia

W 2016 roku Rowan Blanchard została nominowana do nagrody Teen Choice w kategorii Telewizyjna aktorka lata za udział w serialu Dziewczyna poznaje świat (2014). Rok później nominowano ją do nagrody Kids Choice w kategorii Ulubiona aktorka telewizyjna. Rowan Blanchard była też dwukrotnie nominowana do nagrody dla młodych artystów (Young Artist) za udział w serialu Dziewczyna poznaje świat oraz występ w filmie Mali agenci. Wyścig z czasem 4D.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31tv5o
d31tv5o
d31tv5o