Trwa ładowanie...
ryan gosling
20-03-2014 11:33

Ryan Gosling reżyserem musicali

Share
Ryan Gosling reżyserem musicali
dloa8dj

*Ryan Gosling zagra główną rolę w filmie o życiu Busby'ego Berkeleya, słynnego reżysera i choreografa filmów muzycznych.*

Obraz powstanie w oparciu o biografię "Buzz: The Life and Art of Busby Berkeley" Jeffreya Spivaka. Gosling nie tylko wystąpi w głównej roli, ale i zajmie się produkcją filmu wraz z Markiem Plattem. Istnieje też szansa, że stanie za kamerą ekranizacji. Trwają poszukiwania scenarzysty.

Urodzony w 1895 roku Busby Berkeley zrewolucjonizował świat choreografii filmowej. Zasłynął między innymi skomplikowanymi układami tanecznymi, wymagającymi zaangażowania wielu tancerek i rekwizytów, których geometryczne figury przypominały zmieniający się obraz kalejdoskopu. Był współautorem filmów "Poszukiwaczki złota", "Nocne motyle" i "Dames". Wiele z jego pionierskich rozwiązań stosowanych jest do dziś. Berkeley był sześciokrotnie żonaty. W 1935 roku spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby, a pięć innych odniosło ciężkie obrażenia. Po dwóch procesach, w których ława przysięgłych była niezdolna do wydania werdyktu, w trzecim Berkeley został uniewinniony. Artysta zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 80 lat.

Aktorski talent Ryana Goslinga mogliśmy podziwiać ostatnio w filmie "Tylko Bóg wybacza". Gosling ma na reżyserskim koncie tylko jeden obraz, "How to Catch a Monster", który trafi do kin jesienią.

dloa8dj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dloa8dj
dloa8dj