Trwa ładowanie...
di1cyws

Safe House

Najnowsze informacje
3.2
(33 głosy)
Oceń:
1
di1cyws

Thriller „Safe House” z 2011 roku to obraz wyreżyserowany przez Daniel Espinosa. Denzel Washington wciela się w jednego z najniebezpieczniejszych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad.

Przejęty przez agentów zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona – w tej roli Ryan Reynolds. Kiedy miejsce zostaje zaatakowane przez brutalnych najemników, Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć.

Legendarny szpieg Tobin Frost unikał aresztowania przez prawie dziesięć lat. Ten jeden z najlepszych agentów operacyjnych, jakich CIA kiedykolwiek wyszkoliło, błyskotliwy oficer wywiadu zdradził agencję i sprzedał kody wojskowe wrogom Stanów Zjednoczonych. Rozmiar szkód, jakie wyrządził był trudny do oszacowania. Teraz, Frost wraca do gry mając w ręku niebezpieczne atuty.

Scenariusz do filmu „Safe House” napisał David Guggenheim, muzykę skomponował Ramin Djawadi. W pozostałych rolach wystąpili: Vera Farmiga jako Catherine Linklater, Brendan Gleeson jako David Barlow, Sam Shepard jako Harlan Whitford, Rubén Blades jako Carlos Villar, Nora Arnezeder jako Ana Moreau, Robert Patrick jako Daniel Kiefer, Liam Cunningham jako Alec Wade.

Safe House
Tytuł oryginalny

Safe House

Gatunek

akcji, sensacyjny, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

24.02.2012

Czas trwania

115 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di1cyws
di1cyws
di1cyws