Trwa ładowanie...
dsbgsad

Samotni

Najnowsze informacje
4.2
(183 głosy)
Oceń:
dsbgsad

Film Davida Ondricka, reżysera znanego "Septej". Scenariusz napisał Petr Zelenka, reżyser filmu "Knoflikari". Twórcy filmu należą do najbardziej uznanych reżyserów swego pokolenia.
"W czasach, gdy większość z nas była samotnikami, próbowaliśmy przyjrzeć się związkom i sposobom wspólnego życia innym niż małżeństwo". Chciałem pokazać samotność nie tylko jako przeszkodę, ale również jako stan umysłu, który pozwala człowiekowi myśleć o życiu" wspomina scenarzysta Petr Zelenka. "W naszej opowieści znajdujemy siedmiu bohaterów z Pragi- wszyscy są w wieku mniej więcej dwudziestu lat. Każdy z nich odzwierciedla część chaosu naszego własnego życia oraz serię konfliktów i prowadzą do rozczarowań, a w końcu z powrotem do samotności".
Od psychologicznego wglądu w ludzkie relacje, opowieść przechodzi w komedię, pełną drobnych, tragikomicznych sytuacji, którymi wypełnione jest życie.

Sześcioro dwudziestokilkulatków w Pradze próbuje ułatwić sobie życie lecz zamiast tego wpędzają się w coraz to bardziej dziwne i zagmatwane sytuacje.
Od DJ – a radiowego, który przesyła swej byłej dziewczynie sekretne wiadomości, do chirurga gotowego zniszczyć swoją karierę i życie rodzinne z powodu wielkiej namiętności – wszyscy szukają „poważnych” związków, ale kończy się to konfliktem, rozczarowaniem i powrotem do samotności.
"Samotni" to nie filozoficzna opowieść, to raczej kalejdoskop dowcipu, dziwacznych paradoksów i absurdalnych sytuacji. Prozaiczny obraz z lat 90 – tych.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbgsad
dsbgsad
dsbgsad