Trwa ładowanie...
d2ts4tt

Samotnicy

Najnowsze informacje
5.0
(24 głosy)
Oceń:
Samotnicy to historia kilku młodych ludzi, związanych z nurtem grunge’owym, zmagających się z różnego rodzaju rozterkami sercowymi
d2ts4tt
1
WP Film
Źródło: WP Film

Samotnicy – opis

Samotnicy to amerykańska komedia obyczajowa, powstała w 1992 w reżyserii Camerona Crowe. Jest również jej scenarzystą. W filmie wysępują m.in. Bridget Fonda i Campbell Scott oraz Matt Dillon i Bill Pullman.

Akcja filmu toczy się w Seattle. Grupa przyjaciół, z których większość mieszka w tym samym kompleksie apartamentów, szuka miłości i sukcesu w Seattle w czasach grunge. Linda (Kyra Sedgwick) jest ostrożna i nieufna, ponieważ zawiodła się na miłości. Sytuacja zmienia się kiedy w klubie poznaje ambitnego inżyniera Steve'a (Campbell Scott). Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana niż się wydaje, ponieważ sąsiadką Steve'a jest jego była dziewczyna Janet (Bridget Fonda), obecnie zakochana w nowym lokatorze Cliffie (Matt Dillon), wokaliście rockowym. On jednak w obawie o swoją karierę boi się zaangażować w związek z Janet. Poznajemy także Debbie Hunt, który stara się znaleźć chłopaka, który byłby dla niej idealnym partnerem romantycznym. Decyduje się nagrać film, aby wyrazić swoje marzenie...

Niezwykle istotną rolę w filmie odgrywa muzyka. Można podziwiać ją zarówno w podkładzie dźwiękowym, jak i we wstawkach z koncertów np. Alice in Chains. Uważa się, że soundtrack z filmu Samotnicy z nagraniami m.in. Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains przyczynił się do popularyzacji muzyki grunge’owej z Seatle.

Samotnicy – ciekawostki

Zdjęcia do filmu Samotnicy kręcono w Seattle (Waszyngton, USA) od 13 lutego do 9 maja 1991 roku.
Pierwotnie to Jennifer Jason Leigh miała zagrać Lindę, lecz aktorka odrzuciła propozycję. Do tej roli były brane pod uwagę także Jodie Foster i Mary Stuart Masterson. Z kolei postać Steve'a Dunne'a miała trafić do Matta Dillona lub Johnnego Deppa.

Samotnicy opierają się na scenariuszu, który Cameron Crowe napisał w 1984 roku, którego akcja miała miejsce w Phoenix w Arizonie. Po śmierci Andrew Wood, czołowego artysty w Seattle, wokalisty zespołów, Malfunkshun i Mother Love Bone, Crowe zauważył, że społeczność muzyczna w Seattle próbuje wspólnie nadrobić straty. Naniósł poprawki w scenariuszu i zmienił miejsce akcji na Seattle, który był miejscem poprzedniego filmu Say Anything (1989).

Początkowo ścieżkę muzyczną filmu Samotnicy miał współtworzyć zespół Nirvana, ale wycofał się z zadania.

Samotnicy – nagrody

W 1993 roku film Samotnicy został nominowany do Złotego Popcornu w kategorii Najlepsza piosenka filmowa „Would?” w wykonaniu Alice In Chains.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ts4tt
d2ts4tt
d2ts4tt