Trwa ładowanie...

Scenarzysta "Terminala" o karłowatym aktorze

Share
Scenarzysta "Terminala" o karłowatym aktorze
Źródło: AFP
d1965lo

Sacha Gervasi zajmie się reżyserią obrazu biograficznego "My Dinner With Herve".

Film przedstawi historię Hervé Villechaize'a, aktora znanego z serialu "Fantasy Island". Inspiracji do realizacji dzieła dostarczył wywiad, który Gervasi przeprowadził z gwiazdorem w roku 1993, na krótko przed jego samobójczą śmiercią.

Urodzony we Francji Villechaize rozpoczął karierę w Hollywood w połowie lat 60. Aktorowi udało się zaistnieć na ekranie pomimo wrodzonej wady, jaką była karłowatość. Villechaize zapisał się w historii kina dzięki charakterystycznym rolom w filmach "Człowiek ze złotym pistoletem" i "Seizure". Najbardziej pamiętną kreacją miniaturowego aktora była postać Tatoo w serialu "Fantasy Island", nadawanego na przełomie lat 70 i 80.

d1965lo

Problemy zdrowotne i trudności związane z karierą zawodową źle odbiły się na zdrowiu psychicznym Villechaize'a. Aktor zmagał się z depresją i alkoholizmem oraz wykazywał skłonność do agresywnych zachowań. W wieku 50 lat gwiazdor zastrzelił się we własnym domu w Los Angeles.

- Hervé nie był tylko gwiazdą popkultury - mówi reżyser obrazu. - Był jednym z najbardziej czarujących, kulturalnych i niebezpiecznych ludzi, jakich zdarzyło mi się spotkać.

Gervasi wyreżyseruje film według własnego scenariusza. Za produkcję odpowiedzialny będzie Steve Zaillian.

Sacha Gervasi znany jest jako scenarzysta filmu "Terminal", który mogliśmy oglądać w kinach we wrześniu 2004 roku.

d1965lo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1965lo
d1965lo