Tylko dla dorosłych. Skandaliczne sceny w "Blondynce" Netfliksa [+18]

Biografia z elementami horroru? Takiej produkcji o Marilyn Monroe nikt się nie spodziewał. Co innego po Patryku Vedze, który bez cienia żenady nakręcił pompatyczną autobiografię. W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy też o seryjnym mordercy i kanibalu z 17 ofiarami na koncie.

Ana de Armas jako Marilyn Monroe w filmie "Blondynka"
Ana de Armas jako Marilyn Monroe w filmie "Blondynka"
Źródło zdjęć: © Netflix
Redakcja WP Popkultura

Podcastu "Clickbait" możesz słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Choć wielu chciałoby widzieć w "Blondynce" biografię Marilyn Monroe, reżyser Andrew Dominic odżegnuje się od tych sugestii. Jego produkcja to adaptacja fabularnej powieści o hollywoodzkiej sławie autorstwa Joyce Carol Oates. Mimo zachwytów nad kreacją Any de Armas, która zebrała na festiwalu w Wenecji kilkunastominutowe owacje, zarówno krytycy, jak i widzowie Netfliksa są podzieleni. Po co kręcić filmy biograficzne, które niewiele wspólnego mają z prawdą? Która ze scen była najbardziej skandaliczna - aborcji, seksu oralnego z prezydentem Kennedym czy trójkątu z synem Chaplina?

Jeszcze więcej pytań i wątpliwości co do prawdziwości zdarzeń budzi film Patryka Vegi "Niewidzialna wojna". Jak wielkie trzeba mieć ego, aby nakręcić swoją autobiografię? Czy fakt, że produkcję w premierowy weekend obejrzało zaledwie 30 tysięcy widzów, jest gwarancją, że Vega dotrzyma obietnicy i nie nakręci już kolejnego filmu w Polsce? Wciąż nie potrafimy odpowiedzieć, dlaczego Rafał Zawierucha czy Anna Mucha zgodzili się przyjąć główne role. I czy po tym filmie ktoś jeszcze będzie chciał ich zatrudnić.

Vega bezceremonialnie przyznał, że gdyby nie pozwolono mu stać się reżyserem, jego planem B było zostanie seryjnym mordercą. A ci również stają się ikonami popkultury, co potwierdza "sukces" nowego serialu Netfliksa "Dahmer" o Jeffrey'u Dahmerze, który zabił i zjadł 17 osób. O samym Dahmerze w swoich piosenkach wspominali m.in. Katy Perry ("Dark Horse"), Kesha ("Cannibal"), a nawet Eminem ("Bagpipes from Baghdad"). Obecnie na TikToku wielu widzów Netfliksa potwierdza, że rozumie mordercę i mu współczuje. Dlaczego popkultura romantyzuje zabójców? Czy to atrakcyjni aktorzy w rolach seryjnych morderców zniekształcają przekaz? O tym wszystkim usłyszycie w 15. odcinku naszego podcastu.

Nowe odcinki "Clickbaitu" ukazują się co dwa tygodnie i dostępne są na wszystkich najpopularniejszych platformach podcastowych: w Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Film
Clickbait Podcastnetflixpatryk vega

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (65)