Trwa ładowanie...
14-09-2009 13:37

Śmietanka polskich aktorów zjedzie do Gdańska

Śmietanka polskich aktorów zjedzie do Gdańska
d18h65o
d18h65o

Gdańsk będzie gościł blisko stu artystów polskiego teatru i kina (m.in. Mirosław Baka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Ewa Kasprzyk, Marian Kociniak, Jerzy Radziwiłłowicz, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski), którzy na zaproszenie honorowego patrona Fundacji Theatrum Gedanense - Andrzeja Wajdy - przyjadą do miasta, by wziąć udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Część artystyczna wydarzenia zatytułowana "Aktorzy przyjechali!", rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 12.00 na Długim Targu. Plac zamieni się na godzinę w wielką scenę - z dwudziestu przedproży gdańskich kamienic usłyszymy fragmenty utworów Williama Szekspira.

Aktorzy zwrócą się do widzów z wybranymi przez siebie monologami i dialogami, manifestując obecność wielkiego dramaturga w polskim teatrze. Fragmenty te będą kilkakrotnie powtarzane, dzięki czemu krążąca między scenami publiczność będzie miała szansę uczestniczenia w kolejnych sztukach Szekspira i podziwiania różnorodności interpretacji jego dzieł. Akcję rozpocznie i zakończy fanfara "Oskar" skomponowana przez Wojciecha Kilara, a dedykowana w 2000 roku Andrzejowi Wajdzie.

Teren na którym odbędzie się spektakl będzie zamknięty dla normalnego ruchu, ale aby uczestniczyć w tym wydarzeniu wystarczy udać się do jednego z trójmiejskich salonów Empik, czy do siedziby Bałtyckiej Agencji Artystycznej (ul. Kościuszki 61, Sopot), albo do Teatru w Oknie (ul. Długa 50/51, Gdańsk), by odebrać uprawniające do wejścia bezpłatne zaproszenie.

Po trwającej godzinę części artystycznej w miejscu, gdzie już wkrótce powstanie zaprojektowany przez prof. Renato Rizzi budynek teatru rozpocznie się część oficjalna, czyli wmurowanie kamienia węgielnego.

Przeczytaj więcej na stronie naszemiasto.pl

d18h65o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18h65o