Trwa ładowanie...
d19eook
Aktualności

Spotkanie z Władysławem Bartoszewskim w kinie Atlantic

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie z Władysławem Bartoszewskim w kinie Atlantic
(AFP)
d19eook

Kino Atlantic, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Naukowe PWN zapraszają na spotkanie z Władysławem Bartoszewskim i Michałem Komarem - autorami książki „Mimo wszystko”.

Rozmowę zilustrują fragmenty publikacji czytane przez Zbigniewa Zamachowskiego.

Prowadzenie – Artur Wolski

4 grudnia 2013 (środa), godz. 19.00
Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, Warszawa

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu „Bartoszewski. Droga” wyreżyserowanego przez Witolda Beresia oraz Artura Więcka.

d19eook

* O autorach*

Władysław Bartoszewski – ur. 1922 r. historyk, dziennikarz, pisarz, polityk i działacz społeczny. W latach 1940-1941 był więźniem Auschwitz. Po zwolnieniu – dzięki interwencji Czerwonego Krzyża – pracował w BIP KG AK i współtworzył Radę Pomocy Żydom „Żegota”. Uczestnik Powstania Warszawskiego, w czasach stalinowskich przez kilka lat więziony. Autor wielu artykułów dotyczącej najnowszej historii Polski – na łamach Stolicy upominał się o pamięć o powstaniu i jego żołnierzach, współpracując z Tygodnikiem Powszechnym stał się rzecznikiem polsko-niemieckiego pojednania.

W latach 1972-1988 pełnił funkcję sekretarza generalnego polskiego PEN Clubu, a następnie prezesa (2001-2010). Obecnie jest prezesem honorowym tego stowarzyszenia.

Po 1989 r. Władysław Bartoszewski zaangażował się w służbę dyplomatyczną, dwukrotnie przyjmując obowiązki ministra spraw zagranicznych. Aktualnie jest pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego.

d19eook

Kawaler m.in. Orderu Orła Białego, francuskiej Legii Honorowej, honorowy obywatel państwa Izrael, laureat Nagrody Kisiela.

Autor kilkudziesięciu publikacji, w tym m.in. Ten jest z ojczyzny mojej, Dni walczącej stolicy, Warto być przyzwoitym, Kropla drąży skałę, Pod prąd, Wiosna jesienią, O Żegocie relacja poufna sprzed pół wieku, Mimo wszystko.

* Michał Komar*– ur. 1946, doktor nauk humanistycznych, profesor w Collegium Civitas, wykładowca w PWSFTViT im. L. Schillera, autor książek, m.in. Piekło Conrada, Zmęczenie, Prośba o dobrą śmierć, Trzy, Wtajemniczenia, Adwokat, Władysław Bartoszewski – Wywiad-rzeka, Władysław Bartoszewski... mimo wszystko, Świat według Mellera, Aktor, Grom: Siła i Honor, a także scenarzysta filmowy i telewizyjny.

d19eook

Podziel się opinią

Share

d19eook

d19eook