Trwa ładowanie...
09-10-2009 13:27

"Sputnik" znów wyląduje

"Sputnik" znów wyląduje
d2d2tvv
d2d2tvv

Już 6 listopada rusza trzecia edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik". Na moc wrażeń mogą liczyć zwłaszcza miłośnicy kina Andrieja Tarkowskiego.

Projekcje tegorocznego „Sputnika" będą się odbywać w kinie Kultura i Kinotece, potrwają do 15 listopada. Przez 10 dni festiwalowych na widzów czeka wiele atrakcji - wśród nich debaty, dyskusje, noce z kinem rosyjskim, wystawy i koncerty.

Na tegorocznym festiwalu szczególne miejsce zajmie twórczość mistrza kina rosyjskiego Andrieja Tarkowskiego. Warszawska publiczność będzie mogła zobaczyć wiele dzieł reżysera, począwszy od „Zabójców", poprzez najsłynniejsze obrazy, jak „Andriej Rublow", „Solaris" i „Zwierciadło", skończywszy na ostatnim filmie Tarkowskiego - „Ofiarowanie". Będzie także niepowtarzalna okazja spotkania z siostrą Andrieja Tarkowskiego - Mariną oraz jego przyjacielem Aleksandrem Gordonem, którzy przyjeżdżają do Polski specjalnie na festiwal.

A co poza tym? Przede wszystkim retrospektywa nieżyjącego już rosyjskiego twórcy Wasilija Szukszyna oraz szeroka panorama najnowszego kina rosyjskiego. Widzowie ceniący kino współczesnych twórców będą mogli obejrzeć m.in. „Tlen" Iwana Wyrypajewa, nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty oraz Festiwalu Kinotawr w Soczi.

d2d2tvv

Jak co roku nie obędzie się też bez atrakcji dla najmłodszych widzów. Specjalnie dla nich przygotowana została sekcja „Mały Sputnik" wypełniona kreskówkami cieszącymi się ogromną popularnością nie tylko wśród naszych wschodnich sąsiadów. Kultowi „Wilk i zając", „Winipuch" a także przyjazne wszystkim dzieciom „Śmieszaczki" wypełnią weekendowe poranki.

„Sputnik" będzie jednak krążył nie tylko nad Warszawą. Od 13 listopada w 20 miastach Polski (m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Szczecinie i Katowicach) zostaną wyświetlone najlepsze filmy tegorocznej edycji „Sputnika".

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.sputnikfestiwal.pl

d2d2tvv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d2tvv