Trwa ładowanie...
d8plh9z

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Najnowsze informacje
4.1
(5 głosów)
Oceń:
7
d8plh9z

„Strasznie głośno, niesamowicie blisko” (ang. Extremely Loud and Incredibly Close) to amerykański dramat z 2011 roku w reżyserii Stephena Daldry’ego. Scenariusz napisał Eric Roth na podstawie książki „Extremely Loud and Incredibly Close” Jonathana Safrana Foera.

Główny bohater, dziewięcioletni Oskar (w tej roli Thomas Horn), jest przekonany, że jego ojciec (Tom Hanks), który zginął podczas ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku, pozostawił mu ostatnią wiadomość ukrytą gdzieś w mieście. Oskar czuje, że traci kontakt z pogrążoną w żałobie matką (Sandra Bullock), a jego niestrudzenie aktywny umysł nie pozwala mu wierzyć w rzeczy, których nie widać.

W związku z tym rozpoczyna wyprawę po Nowym Jorku w poszukiwaniu zamka, do którego pasuje tajemniczy klucz znaleziony w szafie ojca. Podróż przez pięć dzielnic pomaga mu pogodzić się ze stratą, której doświadczył, i pozwala lepiej rozumieć otaczający go świat.

W filmie zagrali również: Max von Sydow jako The Renter, Viola Davis - Abby Black, John Goodman - Stan the Doorman, Jeffrey Wright - William Black, Hazelle Goodman - Hazelle Black, Zoe Caldwell jako babcia Oskara.

Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Tytuł oryginalny

Extremely Loud and Incredibly Close

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Czas trwania

129 min.

Obsada

Podziel się opinią

7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8plh9z
d8plh9z
d8plh9z