Trwa ładowanie...

Strefa Scenarzysty: seminarium z szefową Script Factory

Share
Strefa Scenarzysty: seminarium z szefową Script Factory
Źródło: mat. promocyjne
d3uhszc

Lucy Scher, szefowa Script Factory w Londynie poprowadzi seminarium dla profesjonalistów na 20. Festiwalu Filmowym WIOSNA FILMÓW. Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia (poniedziałek), o godz. 12:00, w kinie Praha w ramach programu Strefa Scenarzysty.

Seminarium skierowane jest nie tylko do scenarzystów, ale także do producentów, redaktorów i wszystkich osób, które w swojej pracy mają do czynienia z analizą i oceną scenariuszy.

Lucy Scher opowie o analizie i ocenie scenariusza oraz o metodach pracy ze scenarzystą w procesie developmentu. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się, na czym polega profesjonalna ocena scenariusza i jakie wnioski płyną z niej dla scenarzysty. Scher pokaże również, jak napisać rzeczowy i klarowny raport na temat scenariusza i jakie elementy powinien zawierać. Szefowa Script Factory zdradzi również, jaką wiedzą powinna dysponować osoba oceniająca scenariusze.

Lucy Scher – dyrektor Script Factory w Londynie. Autorka książki “Reading Screenplays. How to Analyse and Evaluate Film Scripts”. Stworzyła pierwszy w Wielkiej Brytanii kurs analizowania i developmentu scenariuszy, który przez dziesięć lat prowadzony był w Script Factory, a następnie stał się podstawą kursu dyplomowego w National Film and Television School w Londynie. „Diploma in Script Development” to pierwszy kierunek akademicki tego typu na świecie. Lucy Scher pracowała nad developmentem wielu scenariuszy filmów krótkich i pełnometrażowych, fabularnych i dokumentalnych. Scenarzyści, z którymi współpracowała to m.in. Paul Fraser, Lana Citron, Sean Hughes, Ash Ditta, Justin Kerrigan, Nick Broomfield, Gavin Hood, Richard Jobson, Michael Walker. Opracowywała i prowadziła również kursy dla wielu film producenckich w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

  1. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów odbywa się w warszawskim kinie Praha od 6 do 13 kwietnia. Festiwal prezentuje polskiej publiczności filmy, które wcześniej zdobyły rozgłos na międzynarodowych festiwalach. Strefa Scenarzysty to warsztatowo-wykładowa część Wiosny Filmów. Impreza ma na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych i zawodu scenarzysty. Mecenasami 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Strefy Scenarzysty jest Akademia Fotografii.
d3uhszc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uhszc
d3uhszc