Trwa ładowanie...
07-12-2016 14:20

"Sztuka kochania": film o autorce rewolucji seksualnej w PRL [ZWIASTUN TYLKO U NAS]

Tylko w WP zwiastun filmu "Sztuka kochania", opowiadającego historię Michaliny Wisłockiej, naukowca i pisarki, której książka pod tym samym tytułem na zawsze zmieniła sposób patrzenia Polaków na udane życie w związkach.

"Sztuka kochania": film o autorce rewolucji seksualnej w PRL [ZWIASTUN TYLKO U NAS]Źródło: Materiały prasowe, fot: Jarosław Sosiński / Watchout Productions
dt18kck
dt18kck

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Wisłocka nie bała się rzucić wyzwania patriarchalnemu systemowi i zawsze mówiła wprost, co myśli. Nie dała się zaszufladkować i nigdy nie poddała się w dążeniu do wydania swojej książki. Umiejętność słuchania pacjentek pozwoliła Michalinie Wisłockiej na poznanie najgłębiej skrywanych sekretów Polek. Ten kredyt zaufania spłaciła z nawiązką, rewolucjonizując życie seksualne całego pokolenia. Książka "Sztuka kochania" rozeszła się w ponad 7 milionach egzemplarzy.

(Michalina Wisłocka, zdjęcie z 1997 roku/ fot. East News)

dt18kck

Reżyserią „Sztuki kochania” zajęła się Marysia Sadowska, związana z tematyką kobiecą w polskiej kinematografii. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Michał Sobociński odpowiada za zdjęcia, natomiast producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”. W postać Michaliny Wisłockiej wcieliła się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego.

Premiera "Sztuki kochania" jest zaplanowana na 27 stycznia 2017 roku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
dt18kck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt18kck