Trwa ładowanie...
d6ghb6q

Szymon Jachimek

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdynia

Filmografia:

Swing (2012) (Andrzej)

Wożonko (2003) (Gangster B)

d6ghb6q
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Szymon Jachimek to polski aktor i artysta kabaretowy. Przez lata znany między innymi z występów z kabaretem Limo, a także z kilkunastu ról filmowych i teatralnych. W 2011 roku wziął udział w projekcie parodiującym nurt polskiej muzyki tanecznej, w którym występował jako Mariush. Trzy lata później na rynek trafił album "Usta pełne marzeń" nagrany właśnie w stylu pastiszu muzyki disco polo. Prywatnie jest młodszym bratem satyryka Tomasza Jachimka.

Szymon Jachimek – życiorys

Szymon Jachimek urodził się 20 września 1982 roku w Gdyni. W młodości wychowywał się w rodzinnym mieście wraz z matką, ojcem i starszym bratem Tomaszem. Tomasz Jachimek również jest satyrykiem i występował przez wiele lat jako artystka kabaretowy. Szymon Jachimek z wykształcenia jest socjologiem, jednak zamiast pracy w zawodzie zdecydował się na karierę sceniczną.

Szymon Jachimek – kariera

Kariera Szymona Jachimka rozpoczęła się w 1999 roku, gdy dołączył do składu grupy Kabaret Limo. Oprócz niego w skład formacji wchodzili Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski oraz Ewa Błachnio. Występy w ramach kabaretu Limo przyniosły jego członkom ogólnopolską rozpoznawalność, jednak członkowie grupy realizowali równolegle także swoje solowe projekty. W przypadku Szymona Jachimka były to głównie występy na deskach Teatru Wybrzeżak w Gdańsku. Swego czasu stał się również współzałożycielem i członkiem innej grupy, zajmującej się improwizacją teatralno-kabaretową. Projekt nosił nazwę W Gorącej Wodzie Kompani.

W 2011 roku Szymon Jachimek wraz z kabaretem Limo stworzył fikcyjną postać Mariusha, którą odegrał po raz pierwszy na potrzeby filmiku w sieci parodiującego nurt polskiej muzyki tanecznej, czyli disco polo. Premiera nagrania odbyła się 20 listopada 2011 roku na kanale Grupy IMPACT w serwisie YouTube. Trzy lata później Szymon Jachimek zadebiutował na polskiej scenie muzycznej pod tym samym pseudonimem. Szymon Jachimek jako Mariush wydał w 2014 roku album "Usta pełne marzeń", który nagrał w stylu pastiszu muzyki disco polo. Wcześniej artysta pełnił okazjonalnie funkcję konferansjera, prowadzącego oraz felietonisty. Jako dziennikarz zadebiutował w 2008 roku w portalu Onet w dziale Rozrywka.

Szymon Jachimek – filmy, teatr

W ciągu swojej wieloletniej kariery Szymon Jachimek próbował także swoich sił jako aktor. Po raz pierwszy wystąpił na teatralnych deskach w ramach Grupy Muflasz w 2001 roku. W kolejnych latach działał również w Teatrze Wybrzeżak w Gdańsku jako solista. Wystąpił między innymi w takich spektaklach jak "Romeo i Julia", "Wizyta nie w porę", "NIE – Bajki" oraz "Mój tygrys nadal się boi". W 2008 roku wystąpił też wraz z grupą Pracownia Prowincja w spektaklu "Podróże dookoła pokoju stołowego". Role Szymona Jachimka w filmach ograniczyły się natomiast do czterech produkcji: "Wożonko", "Czarna woda", "W stepie szerokim" i "Swing".

Szymon Jachimek – życie prywatne

Szymon Jachimek urodził się w 1982 roku w Gdyni. Prywatnie jego bratem jest satyryk Tomasz Jachimek. Żoną Szymona Jachimka jest z kolei Magdalena Bochan-Jachimek, z którą kilka razy zgodził się na wspólny wywiad. Pozostałe szczegóły z życia artysty pozostają tajemnicą, a on sam niechętnie dzieli się z prasą swoimi prywatnymi sprawami.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6ghb6q
d6ghb6q
d6ghb6q