Trwa ładowanie...
d13nm6i
d13nm6i
Aktualności

Takashi Miike zekranizuje mangę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d13nm6i

Takashi Miike szykuje się do przeniesienia na ekran popularnego japońskiego komiksu o nastolatkach. Film "As God Says", podobnie jak inne dzieła reżysera "Gry wstępnej", będzie pełen krwi i przemocy.

Manga "Kamisama no lu Tori", którą zekranizuje Miike, rozpoczyna się od zwykłego dnia w szkole średniej. Nudną lekcją przerywa jednak eksplozja głowy jednego z nauczycieli. Od tego momentu uczniowie muszą wziąć udział w morderczych grach, których stawką jest ich życie. Magazyn "Variety" porównuje komiks Muneyuki Kanshiro i Akeji Fujimury do kultowej już powieści "Igrzyska śmierci", której pierwszą część przeniesiono na ekran w ubiegłym roku i od razu stała się kinowym przebojem.

Zdjęcia do "As God Says" Miike rozpoczną się w czerwcu 2014 roku. Film wyprodukuje japońska wytwórnia Toho, która jest znana przede wszystkim z dystrybucji dzieł Akiry Kurosawy.

Takashi Miike to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie japońskich reżyserów. W ciągu ostatnich 13 lat zrealizował ponad 60 filmów. Jego dorobek reżyserski zamyka obraz "Słomiana tarcza", który walczył o Złotą Palmę w konkursie głównym 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w tym roku.

d13nm6i

Podziel się opinią

Share
d13nm6i
d13nm6i