Trwa ładowanie...
szlachetna paczka
27-11-2015 15:07

Te filmy nigdy nie powstaną - prawda wychodzi na jaw

Share
Te filmy nigdy nie powstaną - prawda wychodzi na jawŹródło: East news
dnrjy8i

- Miałam ciarki na plecach. To przerażające, że takie rzeczy się zdarzają naprawdę – wyznała Magdalena Szejbal. Razem z Agnieszką Dygant, Piotrem Adamczykiem, Rafałem Królikowskim i innymi aktorami wyjawiła, że 5 filmów, w których mieli zagrać, nigdy nie trafi do kin. To nie fikcyjne historie, ale autentyczne scenariusze napisane przez życie.

Pogrążony w chorobie Piotr Adamczyk, wzruszony Jan Nowicki, przerażona Magdalena Schejbal, nieugięta Agnieszka Dygant – billboardy promujące cykl filmów o biedzie zaintrygowały tysiące Polaków. „Wyblakłe marzenia”, „Mamy czas”, „Rachunek życia”, „Brzemię”, „Ostatnia kromka nadziei” - 5 produkcji filmowych z udziałem 11 czołowych polskich gwiazd. Od połowy listopada kraj ogarnęła fala kinowej fascynacji: wywiady z aktorami i plakaty filmowe w sieci Multikino, dziesiątki przedpremierowych recenzji i zapytania o premiery kinowe. Dopiero 26. listopada, na konferencji prasowej poświęconej filmom, prawda wychodzi na jaw. To nie są fikcyjne filmy. Te scenariusze zostały napisane przez życie. Do tysięcy historii takich bohaterów co roku dociera SZLACHETNA PACZKA. Ich dramaty oraz eksperckie dane na temat mechanizmów wpadania w biedę, SZLACHETNA PACZKA przedstawiała podczas konferencji w tegorocznym Raporcie o biedzie.

RAPORT O POLSKIEJ BIEDZIE 2015 Sprawdź (www.raportobiedzie.pl)

Prawdziwi bohaterowie
Nieszczęśliwy wypadek, pożar, utrata bliskich, choroba dziecka. Do tego osamotnienie, niknąca nadzieja i często pogarda ze strony innych. Uczucie, że jest się gorszym. Historie ludzi, do których dociera SZLACHETNA PACZKA, są tak przejmujące, że mogłyby stać się kanwą filmowego scenariusza. Stąd pomysł na akcję z filmami.

dnrjy8i

– Chcemy pokazać ludzi biednych z innej perspektywy. Nie jako ofiary, ale jako bohaterów, którzy mimo trudności i tragedii, jakie ich spotykają, walczą o swoje życie – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel SZLACHETNEJ PACZKI. – Co roku docieramy do tysięcy rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie i zapomnieniu – dodaje.

Tylko w 2014 roku Paczka pomogła 19 580 rodzinom, w tym roku dotrze do ponad 20 000.

Dramaty za drzwiami
- Wierzę, że w ludziach jest bardzo dużo dobroci i szlachetności, tylko trzeba nacisnąć odpowiedni guzik, żeby uruchomić ludzkie serca. My naszym filmowym „spiskiem”, chcieliśmy na ten guzik nacisnąć – wyznaje Jan Nowicki. - Czasem po prostu czegoś nie widać, sami nie wiemy co jest za drzwiami obok w naszym bloku, a tam nieraz rozgrywają się bardzo smutne, dramatyczne historie – mówi Julia Kamińska. – Zawsze chętnie angażuję się w Paczkę, bo to jest mądre pomaganie. Wiem komu pomagam i wiem, że te osoby naprawdę tego potrzebują – dodaje aktorka. - Mam nadzieję, że wielu ludziom Paczka pomoże przetrwać te trudne chwile i potem oni też będą dzielić się z innymi – mówi Tomasz Sapryk.

Lepsze zakończenie
Dzięki analogii do filmów, które chętnie obejrzałoby wielu widzów, można przekonać się, że to życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. - Czasem najlepsze, czasem najgorsze – podkreśla Anna Seniuk. Jednak w odróżnieniu od produkcji filmowej, którą po prostu biernie oglądamy, biorąc udział w SZLACHETNEJ PACZCE, każdy może stać się reżyserem, który pomoże zmienić scenariusz. Bo dzięki darczyńcom, realne dramaty rodzin w potrzebie, mogą mieć lepsze zakończenie.

dnrjy8i

- Czyjaś niedola robi na nas wrażenie, ale z reguły to trwa tylko chwilkę, kiedy akurat oglądamy telewizję lub jesteśmy w kinie – mówi Agnieszka Dygant. - Jest wybuch emocji i na tym się kończy. A teraz jest szansa, żeby coś zrobić i pomóc innym razem ze SZLACHETNĄ PACZKĄ.

W kampanii filmowej wzięli udział: Piotr Adamczyk, Jarosław Boberek, Agnieszka Dygant, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Królikowski, Julia Kamińska, Jan Nowicki, Tomasz Sapryk, Magdalena Schejbal, Anna Seniuk i Tomasz Schimscheiner.

  1. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl

dnrjy8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrjy8i
dnrjy8i