Trwa ładowanie...

Tenisowa legenda Howarda Baldwina

Share
Tenisowa legenda Howarda Baldwina
Źródło: Jupiterimages
d4nalwy

Howard Baldwin zajmie się produkcją filmu biograficznego "Big Bill".

Obraz przedstawi historię legendarnego tenisisty Billa Tildena. Tilden królował na kortach w latach 20. XX wieku, zwyciężając sześciokrotnie turniej U.S. Open i jako pierwszy Amerykanin w historii zdobywając najwyższy laur na Wimbledonie. Uzdolnienia sportowca nie ograniczały się do sprawnego wymachiwania rakietą. Tilden znał tajniki budowy mostów, był muzykologiem, pisarzem, dramaturgiem i aktorem. W życiu osobistym wykazywał skłonności autodestrukcyjne.

Pomimo odziedziczonej i rozbudowanej na tenisowych kortach fortuny, zmarł w skrajnym ubóstwie. Jego homoseksualna orientacja i słabość do młodych chłopców stały się przyczyną konfliktów z prawem u schyłku życia.

Scenariusz do filmu napisze Frank Deford, na podstawie książki własnego autorstwa, "Big Bill: The Triumphs and the Tragedy". W obowiązkach producenta Baldwina wspierać będą Charles O. Glenn, Barbara Cocks i Oren Stevens.

Howard Baldwin odpowiada za produkcję dramatu "Atlas Shrugged", w którym główna rolę zagra Angelina Jolie. Premiera obrazu planowana jest na rok 2009.

d4nalwy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nalwy
d4nalwy