Trwa ładowanie...
d49i6a4
Aktualności

Tenisowa legenda Howarda Baldwina

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tenisowa legenda Howarda Baldwina
(Jupiterimages)
d49i6a4

Howard Baldwin zajmie się produkcją filmu biograficznego "Big Bill".

Obraz przedstawi historię legendarnego tenisisty Billa Tildena. Tilden królował na kortach w latach 20. XX wieku, zwyciężając sześciokrotnie turniej U.S. Open i jako pierwszy Amerykanin w historii zdobywając najwyższy laur na Wimbledonie. Uzdolnienia sportowca nie ograniczały się do sprawnego wymachiwania rakietą. Tilden znał tajniki budowy mostów, był muzykologiem, pisarzem, dramaturgiem i aktorem. W życiu osobistym wykazywał skłonności autodestrukcyjne.

Pomimo odziedziczonej i rozbudowanej na tenisowych kortach fortuny, zmarł w skrajnym ubóstwie. Jego homoseksualna orientacja i słabość do młodych chłopców stały się przyczyną konfliktów z prawem u schyłku życia.

Scenariusz do filmu napisze Frank Deford, na podstawie książki własnego autorstwa, "Big Bill: The Triumphs and the Tragedy". W obowiązkach producenta Baldwina wspierać będą Charles O. Glenn, Barbara Cocks i Oren Stevens.

Howard Baldwin odpowiada za produkcję dramatu "Atlas Shrugged", w którym główna rolę zagra Angelina Jolie. Premiera obrazu planowana jest na rok 2009.

d49i6a4

Podziel się opinią

Share
d49i6a4
d49i6a4