Trwa ładowanie...
doj4d3z
Megafon.pl
Aktualności

"The Current War": Benedict Cumberbatch jest Thomasem Edisonem

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu filmu "The Current War", w którym Benedict Cumberbatch gra Thomasa Edisona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"The Current War": Benedict Cumberbatch jest Thomasem Edisonem
(AFP)
doj4d3z

Obraz opowiada o rywalizacji Thomasa Edisona oraz George'a Westinghouse'a o palmę pierwszeństwa w świecie przemysłu napędzanego elektrycznością. Akcja rozgrywa się latach 80. XIX wieku. Michael Shannon wciela się w Westinghouse'a, a Edisona portretuje Benedict Cumberbatch.

W obsadzie znaleźli się ponadto Katherine Waterston ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"), Tom Holland ("Spider-Man: Homecoming"), Matthew Macfadyen ("Anna Karenina"), Tuppence Middleton ("Gra tajemnic") oraz Nicholas Hoult ("X-Men Apocalypse") jako Nikola Tesla, który najpierw współpracował z Edisonem, a następnie z Westinghouse'em. . Scenariusz wyszedł spod ręki Michaela Mitnicka.

doj4d3z

W roku 2011 projekt znalazł się na tzw. czarnej liście Hollywood, czyli w zestawieniu najciekawszych fabuł, które nie znalazły producenta. Pierwotnie w fotelu reżysera miał zasiąść Timur Bekmambetow, który ostatecznie postanowił, że zajmie się tylko produkcją projektu. Za kamerą staje Alfonso Gomez-Rejon. Data premiery nie została ustalona.

doj4d3z

Podziel się opinią

Share
doj4d3z
doj4d3z