Trwa ładowanie...
mia wasikowska

''The Double'': Mia Wasikowska i sobowtór Dostojewskiego

Share
''The Double'': Mia Wasikowska i sobowtór Dostojewskiego
Źródło: ONS.pl
d27nlag

<a href="http://film.wp.pl/mia-wasikowska-6030952320258689c">Mia Wasikowska</a> zagra u boku <a href="http://film.wp.pl/jesse-eisenberg-6031956505588353c">Jesse'ego Eisenberga</a> w filmie "The Double".

Projekt będzie nową adaptacją poematu Fiodora Dostojewskiego "Sobowtór". W wydanym w 1846 roku utworze rosyjski pisarz zajął się zjawiskiem rozdwojenia świadomości. Dowodził, że powodem takiego stanu są mechanizmy społeczne. Główny bohater Goladkin to typowy "szary człowiek". Poniewierany przez swoich zwierzchników, decyduje się zrobić wszystko, aby wyrwać się z niemocy i zrobić karierę. Bohater dochodzi jednak do obłędu i widzi swojego sobowtóra - Goladkina juniora.

W roli głównej wystąpi Jesse Eisenberg. Teraz dołączyła do niego Mia Wasikowska.

Richard Ayoade reżyseruje i jest autorem scenariusza. Przy pisaniu pomagał mu Avi Korine. Akcja filmu zostanie przeniesiona do współczesnej Ameryki. Zdjęcia rozpoczną się na przełomie wiosny i lata. Będą one realizowane w Wielkiej Brytanii.

Wasikowska ostatnio zagrała w filmie "The Wettest County". Przed aktorką role w filmach Jima Jarmuscha "Only Lovers Left Alive" oraz Spike'a Lee "Oldboy".

d27nlag

Podziel się opinią

Share
d27nlag
d27nlag