TOP: Zobacz najbardziej wpływowe aktorki według Forbesa
03.07.2014 | aktual.: 22.03.2017 17:09
Prestiżowy magazyn Forbes opublikował w dniu wczorajszym listę najbardziej liczących się w gwiazd show-biznesie. Na najwyższym miejscu podium znalazła się Beyonce. Kto natomiast znalazł się w zestawieniu przedstawiającym najpotężniejsze aktorki w Hollywood? Prezentujemy czołową 10!
Prestiżowy magazyn Forbes opublikował na swoich łamach listę najbardziej liczących się w gwiazd show-biznesie. Na pierwszym miejscu uplasowała się oczywiście Beyonce Knowles.
Kto natomiast znalazł się w zestawieniu przedstawiającym najpotężniejsze aktorki w Hollywood? Która z pań rozdaje karty w przemyśle filmowym? Cameron Diaz? Meryl Streep? A może Amy Adams?
href="http://film.wp.pl/top-zobacz-najbardziej-wplywowe-aktorki-wedlug-forbesa-6025249076655233g">CZYTAJ DALEJ >>>
10. Natalie Portman
Urodziła się 9 czerwca 1981 roku w Jerozolimie. Z pochodzenia jest pół-Żydówką, pół-Amerykanką, jednak jej korzenie są jeszcze bardziej skomplikowane: rodzice matki pochodzili z Rosji i Austrii, zaś dziadek od strony ojca był Polakiem.
Zadebiutowała w 1994 roku rolą Matyldy w głośnym „Leonie zawodowcu” Luca Bessona, od samego początku zbierając pochwały krytyki i publiczności. Ma na swoim koncie zarówno role w poważnych dramatach, jak i w komercyjnych produkcjach. Nie zawiodła żadnej ze stron również jako dojrzała aktorka.
Natalie Portman ma na swoim koncie zarówno role w poważnych dramatach, jak i w komercyjnych produkcjach typu „Gwiezdne wojny”. Portman uważana jest za jedną z bardziej niezależnych (precyzyjnie dobiera role), utalentowanych, ale i najpiękniejszych aktorek młodego pokolenia.
9. Cameron Diaz
Amerykańska aktorka kubańsku-niemiecko-angielskiego pochodzenia. Urodziła się 30 sierpnia 1972 roku w San Diego w Kalifornii.
Zadebiutowała dość spektakularnym, jak na pierwszy raz, występem u boku Jima Careya w filmie „Maska”, który błyskawicznie otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. Otrzymywała mnóstwo propozycji, jednak większość z nich odrzucała, marząc o udziale w czymś ambitnym. W 2000 roku pojawiła się obok Drew Barrymore i Lucy Liu w głośnej produkcji „Aniołki Charliego” (sequel w 2003).
W 2001 roku Cameron Diaz wzięła udział w filmie „Vanilla Sky”, gdzie pojawiła się obok Toma Cruise’a i Penélope Cruz. W tym samym roku po raz pierwszy użyczyła głosu księżniczce Fionie – bohaterce słynnej animacji „Shrek”. W 2010 roku zagrała w komedii "Wybuchowa para", a rok później widzieliśmy ją w filmie "Green Hornet" w roli Lenore Case.
8. Meryl Streep
Uznawana jest za najwybitniejszą aktorkę amerykańską i jedną z największych w historii światowego kina. Urodziła się 22 czerwca 1949 rokuw Summit w stanie New Jersey w USA.
Jako dziewczynka pragnęła zostać śpiewaczką operową. Jej pasje z czasem ewoluowały w kierunku aktorstwa i to jemu poświęcała swój wolny czas. Na dużym ekranie Streep pojawiła się po raz pierwszy w 1977 roku, w epizodycznej roli w filmie „Julia”, większą uwagę skupiła jednak doskonałym występem w słynnym filmie Michaela Cimino „Łowca jeleni” z 1978 roku (nominacja do Oskara i Złotego Globu za rolę drugoplanową), za sprawą którego w chwilę później posypały się liczne propozycje ról, które potwierdzały talent aktorki i jednocześnie czyniły ją coraz bardziej sławną.
Mimo uznania krytyki i publiczności, ogólnoświatowej sławy oraz niekwestionowanej pozycji gwiazdy, Meryl Streep daleka jest od wszystkiego, co łączy się z typowo hollywoodzkim pojęciem gwiazdorstwa.
7. Gwenyth Paltrow
Miała wrodzony talent, ale i „plecy”. Gwenyth Paltrow zawsze rozsądnie dokonywała wyboru ról, nie stroniąc od produkcji niezależnych i mniej znanych, które dawały jej możliwość kreacji ciekawej postaci.
Jej kariera rozwinęła się w szybkim tempie, w połowie lat 90. stawiając Paltrow pośród najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood. Wystąpiła m.in. u boku Brada Pitta w thrillerze Davida Finchera „Siedem”, w nagrodzonym „Zakochanym Szekspirze” czy zagrała wraz z Judem Law, Mattem Damonem i Cate Blanchett w thrillerze „Utalentowany pan Ripley".
6. Amy Adams
Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. W 2005 roku nominowana do Oscara za rolę drugoplanową w filmie „Świetlik”. Cztery lata później powtórzyła swój sukces i otrzymała nominację za rolę w filmie „Wątpliwość”.
Amy Lou Adams urodziła się 20 sierpnia 1974 roku w Vicenza we Włoszech, w rodzinie wojskowego, który także występował jako aktor-amator. Zadebiutowała w 1999 roku w komedii „Drop Dead Gorgeous" z Kirsten Dunst i Denise Richards. Przeprowadziła się do Los Angeles za namową koleżanki z planu, Kirstie Alley.
Następnie Adams zagrała gościnnie w serialu „Różowe lata 70.” oraz „Czarodziejki”. W 2000 roku wystąpiła w niezależnej komedii „Psycho Beach Party”, a następnie zagrała w kolejnych serialach: „Providence”, „Buffy, postrach wampirów” oraz „Tajemnice Smallville”.* Prawdziwy przełom w karierze Amy Adams nastąpił w 2007 roku, kiedy zgłosiła się na casting do kolejnej disnejowskiej produkcji pt. „Zaczarowana”.*
5. Jennifer Aniston
Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, specjalizująca się przede wszystkim w komediach. Jennifer Aniston urodziła się 11 lutego 1969 roku w Sherman Oaks w Kalifornii.
W dzieciństwie przez rok mieszkała w Grecji, skąd pochodzą jej przodkowie. W wieku 11 lat zapisała się do kółka aktorskiego w szkole Rudolfa Steinera.
W 1990 roku otrzymała swoją pierwszą, stałą rolę w serialu telewizyjnym „Molloy”. W 1993 roku pojawiła się propozycja gry w serialu „Przyjaciele”. Wstępnie aktorka miała zagrać postać Moniki, Jennifer Aniston sama wybrała jednak postać Rachel Green, jak się okazało, przełomową w swojej karierze. Z „Przyjaciółmi” związana była przez 10 lat. Za rolę w serialu Jennifer Aniston była pięciokrotnie nominowana do telewizyjnej nagrody Emmy, otrzymała też 2 nominacje (w tym jedną statuetkę) do Złotego Globu dla Najlepszej Aktorki Komediowej.
4. Scarlett Johansson
Obsadza ją w swoich filmach Woody Allen, Robert Redford, Sofia Coppola. Uwagę widza przykuwa niezwykłą urodą, a także talentem, który wciąż szlifuje.
Scarlett Johansson jest jedną z najbardziej popularnych, współczesnych aktorek amerykańskich, która pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już wiele ważnych ról. Zadebiutowała w mało znaczącym filmie familijnym „Małolat” (1994).
Przełomem w jej karierze był obraz Roberta Redforda „Zaklinacz koni”. Wtedy to skupiła na sobie uwagę krytyków. Kolejną rolę, która przyniosła jej szereg nagród, zagrała u Soffi Coppoli – „Między słowami” (2003). Film przyniósł jej również ogromną popularność. W tym samym roku wystąpiła w „Dziewczynie z perłą”.
Od 2003 roku gra średnio w czterech filmach rocznie. Rok 2005 przyniósł jej pierwszą rolę u Woody’ego Allena. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Niekiedy można ją zobaczyć w teledyskach (m.in. Boba Dylana czy Justina Timberlake’a).
3. Angelina Jolie
Obdarzona niepowtarzalnym wdziękiem aktorka i modelka amerykańska. Oryginalną urodę zawdzięcza matce, pół-krwi Indiance.
Angelina Jolie znana jest z ról seksownych i niebezpiecznych kobiet. Ta na pewno nie pozbawiona talentu aktorka gustuje raczej w typowo komercyjnych produkcjach, co nie ma przełożenia na uznanie w oczach krytyki. Jest za to ulubienicą fotoreporterów i widzów.
* Zainteresowanie jej osobą wzrosło odkąd związała się z równie popularnym Bradem Pittem.* Jest aktywną działaczką na rzecz krajów Trzeciego Świata. W 2000 roku aktorka wystąpiła obok Nicolasa Cage’a w filmie „60 sekund”, zaś w 2001 – w ekranizacji słynnej gry komputerowej „Lara Croft: Tomb Raider” (sequel w 2003 roku). 2005 rok to udział w filmie „Mr & Mrs Smith”, na planie którego poznała swojego przyszłego partnera, Brada Pitta. Ich wspólne życie cieszy się nieustannym zainteresowaniem tabloidów.
2. Sandra Bullock
Sandra Bullock przyszła na świat w rodzinie o muzycznych tradycjach – ojciec był nauczycielem śpiewu, zaś matka śpiewaczką operową. Aktorka w dzieciństwie uczyła się gry na pianinie i występowała w chórze.
Studiowała aktorstwo na uniwersytecie we wschodniej Karolinie i w Nowym Jorku. Po drodze do wymarzonej pracy chwytała się różnych zajęć: była kelnerką, hostessą i szatniarką. Zadebiutowała w przygodowym filmie akcji „Hangmen” (1987). Dwa lata później zagrała główną rolę w komediodramacie „Who Shot Patakango?”.
Została zauważona dzięki występowi u boku Sylwestra Stallone w kasowej produkcji „Człowiek demolka”. W 1994 roku wystąpiła w jednym z najbardziej dochodowych przebojów lat 90. – „Speed: niebezpieczna prędkość”. Dzięki tej roli zyskała popularność. Potem przyszedł czas na komedię romantyczną „Ja cię kocham, a ty śpisz” i kolejne filmy z tego gatunku - „Skradzione serca”, „Totalna magia”, „Ulotna nadzieja”.
1. Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence zasłynęła nominowaną do Oscara rolą w kameralnym thrillerze „Do szpiku kości” („Winter's Bone”, 2010, reż. Debra Granik).
Urodziła się 15 sierpnia 1990 roku w Louisville, w stanie Kentucky. Karierę zaczynała jako modelka; w 2004 roku, podczas pobytu w Nowym Jorku, po kilku przesłuchaniach zdobyła role w reklamówkach.
Wkrótce powierzono jej rolę w sitcomie „The Bill Engvall Show”. Potem pojawiła się m.in. w filmach „Company Town” (TV, 2006), „The Poker House” (2008), „The Burning Plain”(DVD: „Granice miłości” ,2008), „X-Men: Pierwsza klasa” („X-Men: First Class”, 2011), „The Beaver” (2011). Po wielkim sukcesie „Igrzysk śmierci” („The Hunger Games”, 2012) stała się jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood.
Warto dodać, że Lawrence w ciągu zeszłego roku zarobiła 34 miliony dolarów, za to filmy z jej udziałem aż 1,5 miliarda!