Trwa ładowanie...

"Trolle 2" ze świetnym wynikiem finansowym. Film zarobił prawie 100 mln dolarów

Wytwórnia Universal Pictures ma powód do dumy. "Trolle 2", które trafiły bezpośrednio do serwisów VOD, przyczyniły się do ogromnego sukcesu finansowego.

Share
"Trolle 2" ze świetnym wynikiem finansowym. Film zarobił prawie 100 mln dolarówŹródło: Materiały prasowe
d2dd82g

Istnieje szansa, że "Trolle 2" całkowicie zmienią podejście Universal Pictures do bezpośredniej dystrybucji swoich filmów na platformach VOD. Z doniesień “The Wall Street Journal” wynika, że po trzech tygodniach kolejna odsłona animacji zarobiła tyle pieniędzy, ile poprzednia część zdobyła dopiero po pięciu miesiącach. Wiadomo również, od 10 kwietnia wpływy wyniosły prawie 100 milionów dolarów.

Tak duży sukces animacji może jednak niepokoić właścicieli kin, ponieważ podważa klasyczny model dystrybucji. Kilka lat temu rozpoczęła się dyskusja dotycząca tzw. okna dystrybucyjnego, z którego wynika, że musi upłynąć określony czas od premiery kinowej, zanim dana produkcja będzie mogła trafić do serwisów VOD. Wynik finansowy “Trolli 2” będzie kolejnym argumentem dla zwolenników zniesienia wspomnianego pomysłu.

"Trolle 2" opowiadają historię tytułowych stworów, które odkrywają istnienie innych wiosek z podobnymi do nich istotami, które słuchają zupełnie innych gatunków muzycznych. W obsadzie dubbingowej znalazło się wiele znanych gwiazd jak m.in. Anna Kendrick, Justin Timberlake, James Corden, Ozzy Osbourne oraz Kelly Clarkson.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2dd82g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dd82g
d2dd82g