Trwa ładowanie...
09-10-2009 12:54

TVP Polonia nie zniknie z litewskich ekranów

TVP Polonia nie zniknie z litewskich ekranówŹródło: TVP
d3uclw0
d3uclw0

Pod koniec października podpisana zostanie nowa umowa o retransmisji TVP Polonia na Litwę - poinformował w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Jan Borkowski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury.

"Doszło do uzgodnienia stanowisk między litewskimi partnerami umowy o nadawaniu programu satelitarnego TV Polonia z nadajników naziemnych i TVP" - powiedział wiceminister. "W końcu października bieżącego roku podpisana zostanie na nowych warunkach finansowych umowa ważna do października 2010" - dodał.

Poprzednia umowa o retransmisję TVP Polonia na Litwę wygasła 22 lipca. Wówczas pojawiły się wątpliwości czy kanał nadal będzie dostępny na Litwie. Głównym obiektem negocjacji między TVP, a stroną litewską była cena, jaką Telewizja Polska ma zapłacić za przesyłanie sygnału TVP Polonii.

Jak przypomniał w czwartek Borkowski mimo wygaśnięcia w lipcu dotychczasowej umowy sygnał TVP Polonia na Litwie nie został wyłączony i do dziś można tam tę telewizję oglądać.

W sprawie przedłużenia umowy o retransmisję TVP Polonia na Litwie interweniowały: MSZ, sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. KRRiT wystąpiła też do TVP z postulatem, by rozważyła możliwość powszechnego udostępnienia na terenie całej Litwy pozostałych swoich programów (TVP1, TVP2, TVP Kultura).

"Zwracam się o przedstawienie informacji w jaki sposób Telewizja Polska S.A. widzi możliwość uwzględnienia w tym zakresie potrzeb mniejszości polskiej na Litwie" - głosi pismo KRRiT do zarządu TVP.

d3uclw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uclw0