Trwa ładowanie...
Aktualności

TVP Polonia nie zniknie z wileńskich ekranów

Share
TVP Polonia nie zniknie z wileńskich ekranów
Źródło: TVP
d3y2pla

TVP Polonia, jedyny kanał telewizyjny nadawany drogą naziemną w Wilnie i okolicach, nie zniknie z ekranów - zapewnił w poniedziałkowym wywiadzie dla polskiej rozgłośni w Wilnie, Radia Znad Wilii, członek zarządu TVP Przemysław Tejkowski.

"Otrzymałem zapewnienie, że sygnał od poniedziałku nie będzie przerwany. Chcemy uregulować wszystkie zaszłości. Jesteśmy do siebie pozytywnie nastawieni i chcemy współpracę rozszerzać" - powiedział Tejkowski po zakończeniu rozmów z kierownictwem litewskiej wieży telewizyjnej i litewskiej prywatnej telewizji BTV (Telewizji Bałtyckiej), będącej właścicielem nadajnika, za którego pośrednictwem od 15 lat jest transmitowana Polonia.

Tejkowski nie skonkretyzował, o jakie zaszłości do uregulowania chodzi. "Jest to tajemnica handlowa" - zastrzegł.

d3y2pla

Latem ubiegłego roku media informowały, że sygnał zostanie wyłączony, ponieważ TVP S.A. nie płaci za przekazywanie go na Litwę.

"Dzięki uprzejmości litewskiego nadawcy byliśmy emitowani.(...) Nie do końca to wszystko było uregulowane. Pewne rzeczy mamy jeszcze do uregulowania. Jesteśmy po dobrych rozmowach" - dodał Tejkowski.

Poinformował, że TVP Polonia pracuje nad poszerzeniem oferty również o lokalne programy tworzone m.in. w Wilnie. Nie wykluczył, że w przyszłości na Litwę może być retransmitowany też I i II program TVP.

Zobacz także:

d3y2pla

**[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d3y2pla

Podziel się opinią

Share
d3y2pla
d3y2pla