Trwa ładowanie...

Tylko u nas! "Domek na prerii": tajemnice z planu wyszły po latach. Jedna anegdota przyprawia o dreszcze

Choć trudno w to uwierzyć, od premiery kultowego "Domku na prerii" mija w tym roku 50 lat. Serial oglądali widzowie na całym świecie, a aktorzy grający główne role z miejsca stali się gwiazdami. Dopiero po latach obsada produkcji zdradziła, jak pracowało się na planie hitu. Zobaczcie, co powiedzieli w rozmowie z Wirtualną Polską.

d1pjb0k
d1pjb0k

Michael Landon, Melissa Gilbert, Karen Grassle czy Melissa Sue Anderson to tylko część nazwisk, które zyskały rozgłos dzięki serialowi "Domek na prerii". Kręcona w latach 70-tych seria opowiadała o 5-osobowej rodziny borykającej się z trudnościami życia na farmie w XIX wieku. Historia była adaptacją autobiograficznej powieści Laury Ingalls Wilder.

Serial był wyświetlany w 140 krajach. W niektórych z nich cieszy się popularnością do dziś.

- Najpopularniejsi jesteśmy we Francji, Argentynie i Japonii. I w Niemczech! Tam nas kochali. Dostawałam listy też z Polski. Ostatnio dostałam listy z Chin i Rosji, więc pewnie oglądają nasz serial teraz - wyznała w rozmowie z WP Alison Arngrim, która wcielała się w serialu w Nellie Oleson.

Co się działo na planie?

W latach 70-tych kultura pracy na planie wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Obsada opowiada o tym, że naturalne było palenie papierosów i picie alkoholu. To jednak nie wszystko. Jedna z historii z udziałem dziecka przyprawia o dreszcze.

d1pjb0k

- Na planie serialu robiono rzeczy, które dziś by nie przeszły. Jest taka scena, kiedy kobiety idą do miasta, zostawiając dzieci ze swoimi mężami. Michael Landon chciał, żeby mała Grace nie czuła się dobrze, gdy on się nią zajmuje. Wrzucili pieprz do mojej owsianki, żebym zaczęła płakać. Dziś nikt by się na to nie zgodził. Wiele osób mówi, że to było okropne - wyznała przed kamerami WP Wendi Turnbaugh, która miała wówczas 3 lata.

Cały wywiad możecie zobaczyć tylko w Wirtualnej Polsce. A "Domek na prerii" możecie oglądać na kanale AXN.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj