Trwa ładowanie...
d1t87op
Aktualności

Uroczyste otwarcie 7. Planete Doc Review

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uroczyste otwarcie 7. Planete Doc Review
d1t87op

6 maja w warszawskiej Kinotece odbyło się uroczyste otwarcie 7. festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review. Zebranych gości przywitał dyrektor festiwalu Artur Liebhart.

- Przed nami 10 dni pokazów festiwalowych, ponad 150 filmów. Przyznamy 7 nagród filmowych, poszerzymy debatę na temat filmu dokumentalnego - na 6 debatach i na 4 wykładach mistrzowskich. Nasz festiwal w tym roku odwiedzi 60 twórców z całego świata. Nasz festiwal w tym roku odbędzie się w 3 kinach w Warszawie oraz aż w 20 kinach w całej Polsce w tym samym czasie co impreza w Warszawie - zapowiedział Liebhart. Dyrektor festiwalu podziękował m.in. Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej za dostrzeżenie rangi festiwalu i za przyznanie nagrody PISF w kategorii „Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w roku 2009.

Filmem prezentowanym na otwarcie festiwalu został dokument nagrodzony w tym roku Oscarem i Nagrodą Publiczności w Sundance - „Zatoka delfinów"(„The Cove") autorstwa Louie Psihoyosa. - Dzisiejszy film dokumentalny może być bronią pozytywnego masowego rażenia, może naprawdę zmienić świat - powiedział prezentując „Zatokę delfinów" dyrektor festiwalu.

d1t87op

Już 7 maja poznamy pierwszego laureata tegorocznej edycji festiwalu. Nagrodę Nos Chopina i 1000 euro dla najlepszego filmu muzycznego wyłoni jury w składzie Piotr Metz - dziennikarz muzyczny, wokalistka Maja Kleszcz oraz Jacek Sylwin - autor i producent programów radiowych i telewizyjnych.

Na 7 maja zaplanowano również projekcję dwóch filmów z serii Cities on Speed. Pokaz otworzy zarówno projekcje festiwalowe w kinie Muranów jak i sekcję Promised Cities, która powstała dzięki wsparciu Duńskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W programie 7. festiwalu Planete Doc Review znalazło się 17 polskich filmów dokumentalnych, w tym 4 koprodukcje; produkcja 9 z nich była współfinansowana przez PISF.

7. Planete Doc Review potrwa do 16 maja.

d1t87op

Więcej informacji o festiwalu i towarzyszących mu wydarzeniach: www.docreview.pl.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1t87op

Podziel się opinią

Share

d1t87op

d1t87op