Trwa ładowanie...
10-07-2006 14:17

W Warszawie rozpoczął się 2. Festiwal Kin Plenerowych

W Warszawie rozpoczął się 2. Festiwal Kin Plenerowych
d1ha46s
d1ha46s

Pokaz filmu Francois'a Truffaut'a "Ostatnie metro" z Cathrine Deneuve i Gerardem Depardieu w rolach głównych rozpoczął w Warszawie 2. Festiwal Kin Plenerowych.

Do końca sierpnia w sześciu warszawskich parkach będzie można zobaczyć filmy z tak rożnych krajów jak: Francja, Chiny, Czechy, Polska, USA, Japonia, Hiszpania.

Pokazy będą się odbywały cyklicznie: we wszystkie wtorki lipca i sierpnia na Polu Mokotowskim będzie można zobaczyć przegląd najlepszych filmów festiwalu kina plenerowego.

Środy w Parku Sowińskiego - to cykl kina polskiego. W ramach 8 pokazów będzie można zobaczyć klasykę polskich filmów familijnych oraz bajek. Będą to filmy zrealizowane na przestrzeni ostatnich 50 lat.

d1ha46s

Czwartki - to prezentacje w Ogrodzie Saskim. Tu zobaczymy filmy autorskie, głośne tytuły znanych reżyserów takich jak: Almodovar, Allen, Coppola, Jarmusch, Kitano, Kolski, Rodriguez, Smith.

Cykl kina francuskiego będzie prezentowany w Parku Skaryszewskim we wszystkie piątki. Będzie można obejrzeć - między innymi - "Ostatnie metro" oraz "Czterysta batów".

Soboty - to Kępa Potocka i cykl kina chińskiego zorganizowany we współpracy z Ambasadą Chińską. Oprócz dwóch dystrybuowanych już w Polsce filmów "Dom latających sztyletów" oraz "Hero" - także filmy nieznane szerszej publiczności.

Park Praski zaprasza w niedziele lipca i sierpnia na cykl kina czeskiego. Cykl rozpoczyna się jutro (niedziela) ekranizacją jednej z głośniejszych powieści Bogumiła Hrabala "Pociągi pod specjalnym nadzorem". W ramach cyklu zobaczymy jeszcze dwa inne filmy zrealizowane przez Menzla na podstawie powieści Hrabala: "Skowronki na uwięzi" oraz - zamykający pokaz filmów czeskiej nowej fali - "Postrzyżyny".

d1ha46s

Trzy ostatnie filmy pokazane w tym cyklu to filmy już z nowego stulecia, czyli "Podróż" i "Mały Otik" Jana Svankmajera oraz "Diabli wiedzą po co" - Romana Vavry.

W ramach festiwalu, w ciągu dwóch miesięcy w sumie odbędzie się 48 pokazów. Publiczność obejrzy 41 pełnometrażowych filmów fabularnych i kilkanaście etiud filmowych. Będa one poprzedzały każdą projekcję długometrażowego filmu fabularnego.

Pokazy - rozpoczynają się o zmroku czyli w lipcu o godzinie 21.45, a w sierpniu o godzinie 21.15. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Szczegółowy plan festiwalu znajdziesz na jego oficjalnej stronie.

d1ha46s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ha46s