Trwa ładowanie...

Wieczór z idolem w Ale kino!

Share
Wieczór z idolem w Ale kino!
Źródło: Ale Kino!
d2vcufk

Kiedy fascynacja zmienia się w fanatyzm, a zamiast marzeń pojawia się mordercza obsesja... Ale kino! odkrywa mroczną stronę kultu idoli i zaprasza na „Wieczór z idolem” z filmami „Gorączka sobotniej nocy” oraz „Tony Manero”.

Tony Manero to postać wykreowana przez Johna Travoltę w „Gorączce sobotniej nocy”, kultowym filmie lat 70., który właśnie obchodzi 33. rocznicę premiery. Manero, zwykły chłopak, który w dyskotece zmieniał się w króla parkietu, stał się idolem swojego pokolenia.

Miliony widzów na świecie marzyły, by wyglądać i tańczyć tak, jak on - uwielbienie może jednak przerodzić się w obsesję. Pokaże to drugi film wieczoru, obsypany nagrodami chilijski obraz „Tony Manero”. Akcja rozgrywa się pod koniec lat 70. w Chile generała Pinocheta. Bohaterem filmu jest pięćdziesięcioletni Raúl Peralta. Jego jedyną wielką pasją jest „Gorączka sobotniej nocy”.

d2vcufk

Kiedy telewizja ogłasza konkurs na naśladowców Tony’ego Manero, Peralta wie, że nadszedł jego czas. On praktycznie już jest Manero: zna na pamięć wszystkiego jego filmowe kwestie, gesty i kroki. Wraz z grupą tancerzy-amatorów ćwiczy w obskurnym klubie na przedmieściu i usiłuje zbudować w nim podświetlany parkiet, na wzór tego, na którym w słynnej scenie z „Gorączki sobotniej nocy” popisywał się Travolta.

Pasja Peralty szybko zmienia się obsesję – podstarzały Chilijczyk staje się nie tyle mistrzowskim naśladowcą Tony’ego Manero, ile jego upiorną karykaturą, niebezpiecznym szaleńcem, który gotów jest na wszystko, aby osiągnąć swój cel: manipulacja, kradzież i kłamstwo przychodzą mu z równą łatwością, co mordowanie ludzi.

WIECZÓR Z IDOLEM W ALE KINO!:
sobota, 2 stycznia, od 20:30

* Gorączka sobotniej nocy* (Saturday Night Fever)
muzyczny, USA, 1977
reż. John Badham, wyk. John Travolta, Karen Lynn Gorney, Barry Miller, Joseph Cali, Paul Pape

Tony Manero(Tony Manero)
obyczajowy, Chile/Brazylia, 2008
reż. Pablo Larrain, wyk. Alfredo Castro, Paola Lattus, Hector Morales

d2vcufk

Podziel się opinią

Share
d2vcufk
d2vcufk