Trwa ładowanie...
26-11-2016 00:27

Wiemy kiedy Ennio Morricone wystąpi w Polsce

Za jego muzyczno filmowy debiut uznaje się obraz "Faszysta" z 1961 roku. Dziś kompozytor ma w swoim dorobku muzykę do ponad 500 filmów. 
Kompozycje jego autorstwa sprzedały się w ponad 70 mln egzemplarzy, a ponad 40 z nich zdobyło najważniejsze światowe nagrody. W 2007 roku otrzymał Oskara za całokształt twórczości. Przekrój jego twórczości usłyszymy podczas jedynego polskiego koncertu Ennio Morricone, 6 lutego w Krakowie.

Share
Wiemy kiedy Ennio Morricone wystąpi w PolsceŹródło: Materiały prasowe
duin443

Jego dziełem jest muzyka do takich filmów jak "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" i "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone, "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore, "Nietykalni" Briana De Palmy, "Misja" Rolanda Joffe i „Nienawistna Ósemka” Quentina Tarrantino. Jako kompozytor i aranżer współpracował z wieloma włoskimi piosenkarzami, a także z takimi gwiazdami jak Paul Anka, Mireille Mathieu i Demis Roussos oraz z zespołem Pet Shop Boys. Skomponował także ścieżkę filmową do dwóch filmów fabularnych o Janie Pawle II , które nakręcił Giacomo Battiatio.

Pracuje niestrudzenie jako dyrygent prowadząc orkiestrę w największych salach koncertowych świata. W Krakowie wystąpi w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej. - To doskonali i wspaniali muzycy. Są bardzo zdyscyplinowani, podczas pracy z nimi nie mam poczucia zmarnowanego czasu – podkreśla Ennio Morricone.

Podczas koncertu w Tauron Kraków Arena publiczność będzie miała możliwość usłyszeć najpiękniejsze kompozycje autorstwa Ennio Morricone, które, jak mówi, wybrał według dwóch kryteriów: - Pierwsze to utwory, na które publiczność czeka najbardziej, są najpopularniejsze i usłyszenie ich na żywo sprawi im największą radość. Koncert uzupełniać będą utwory, które nie są zbyt popularne, ale są dla mnie najbardziej interesujące i pragnąłbym, aby stały się ludziom bliższe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
duin443
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duin443