Trwa ładowanie...
d2pl7vf
Aktualności

"Więzienie OZ": czwarty sezon na poziomie czwartym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Więzienie OZ": czwarty sezon na poziomie czwartym
(mat. dystrybutora)
d2pl7vf

Satellite Award dla najlepszego serialu telewizyjnego oraz dwie nominacje do nagrody Emmy – takimi sukcesami mogą pochwalić się twórcy „Więzienia Oz”. I to całkiem zasłużenie! Serial jest wciągającą historią rozgrywającą się w fikcyjnym więzieniu Oswald State Correctional Facility w Nowym Jorku.

Kierujący jednostką Tim McManus oraz strażnik Leo Glynn walczą o to, by utrzymać w ryzach poziom czwarty, czyli tak zwane Szmaragdowe Miasto. Tymczasem tamtejsi skazańcy toczą zaciętą wojnę o władzę i przetrwanie, stosując często brutalne rozwiązania. 4. sezon serialu „Więzienie OZ” już od 12 lutego w dni powszednie o godzinie 22:00 i 01:00 na kanale CBS Action.

Na początku 4. sezonu, po bezskutecznej reanimacji Hamida Khana, muzułmanie wybierają Alifa na swojego przywódcę. Tymczasem Cyril ma koszmary z powodu śmiertelnego ciosu wymierzonego Khanowi w meczu bokserskim.

d2pl7vf

W kolejnych odcinkach dochodzi do pierwszego spotkania Mobaya z Adebisi. Beecher jest załamany porwaniem jego dzieci, pozostali bohaterowie także bardzo to przeżywają. Widzowie poznają także nowego więźnia Burra Reddinga, który zamierza przejąć kontrolę nad biznesem narkotykowym. Tymczasem Hill zostaje złapany za posiadanie narkotyków, co, jak się okaże, nie będzie przypadkowe…

Ciekawostki o serialu:
- tytuł „Więzienie OZ” nawiązuje do filmu „Czarnoksiężnik z Oz”
- w serialu gościnnie pojawili się między innymi Eric Roberts, Luke Perry, Melina Kanakaredes i raper LL Cool J
- twórcą serii był Tim Fontana. To właśnie jego ramię jest tatuowane w czołówce „Więzienia OZ”
- nazwa więzienia (Oswald State Correctional Facility) nawiązuje do Russela Oswalda, naczelnika więzienia w Attica, gdzie w 1971 roku miał miejsce jeden z najsłynniejszych więziennych buntów.

4. sezon serialu „Więzienie OZ” już od 12 lutego w dni powszednie o godzinie 22:00 i 01:00 na kanale CBS Action.

d2pl7vf

Podziel się opinią

Share

d2pl7vf

d2pl7vf