Trwa ładowanie...
02-03-2006 12:18

Wiosenne Wieczorynki w TVP1

Wiosenne Wieczorynki w TVP1
d3a4nrs
d3a4nrs

Wiosna w Programie TVP1 to nowy, atrakcyjny repertuar przygotowany także dla dzieci. To właśnie dla nich w „Wieczorynce” pojawią się nowe bajki, dobrane z myślą o spokojnym zakończeniu dnia przez najmłodszych widzów.

Będą to ekranizacje klasycznej literatury dziecięcej, „Muminki” i „Nowe Przygody Kubusia Puchatka”, oraz klasyka ze studia Walta Disney’a: „Miki i Donald prezentują Goofiego sportowca” i „Kaczor Donald prezentuje”.

Już od 28 lutego we wtorki „Wieczorynka” będzie prezentowała „Muminki” - animowany 52-odcinkowy serial, opowiadający o przygodach i życiu sympatycznej rodziny Muminków oraz ich przyjaciół. Głównymi bohaterami tej bajki są: Tatuś Muminka, który jest wielkim marzycielem, cierpliwa i wyrozumiała Mama Muminka oraz Muminek - ich synek, który jest bardzo naiwny, ale ma wielkie serce. Jest także nieco próżna Panna Migotka - wielka miłość Muminka i jej brat Migotek, który uwielbia zarządzać i organizować.

W bajkowej Dolinie Muminków żyją także inne stworzenia: Włóczykij, Mimbla, Mała Mi i Ryjek. Świat Muminków – pełen ciepła i wzajemnej życzliwości, wolny od przemocy, której coraz więcej pojawia się we współczesnych bajkach, stworzyła i opisała w swoich książkach fińska pisarka Tove Jansson w 1945 roku. Prezentowany serial to produkcja holenderska z 1990 roku.

d3a4nrs

Do klasyki należy także Kubuś Puchatek, który będzie towarzyszył dzieciom w niedzielne wieczory od 5 marca. Przygody Kubusia Puchatka powstały w 1926 roku, kiedy to Alan Aleksander Milne wydał książeczkę o przyjaźni swojego synka z jego pluszowymi zabawkami i zwierzętami z pobliskiego lasu. Dowcipne, pełne czarującego humoru, mądre opowiadania oczarowały cały świat i stały się jednymi z najważniejszych pozycji literatury dziecięcej.

Bajkowy świat Stumilowego Lasu to, podobnie jak Dolina Muminków, świat bezpieczny i wolny od przemocy, przedstawiający... ważne relacje z bliskimi i przyjaciółmi.

„Wieczorynka” przedstawi 50-odcinkowy animowany serial „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, w którym występują tylko klasyczne postaci z książek o Kubusiu. Prócz Krzysia i Misia są wśród nich strachliwy Prosiaczek, rozbrykany Tygrysek, pracowity Królik, smutny Kłapouchy, przemądrzała Sowa i troskliwa Kangurzyca ze swoim synkiem Maleństwem. Wyprodukowany w latach 1988 – 1991 przez studio Walta Disney’a serial stanowi najbardziej znaną ekranizację przygód Kubusia Puchatka.

d3a4nrs

Kolejne planowane nowości to także produkcje studia Walta Disney’a. Od 4 marca w soboty w “Wieczorynce” pojawiać się będzie Goofy - dobroduszny i życzliwy, acz niezbyt bystry pies o wielkim sercu. Zobaczymy go w niewyświetlanej dotąd w Polsce, 10-odcinkowej animowanej miniserii “Miki i Donald prezentują Goofiego sportowca”, z udziałem sztandarowych bohaterów disneyowskich kreskówek. Goofy próbuje swoich sił w różnych dziedzinach sportu - trenuje m.in. jeździectwo, narciarstwo, wędkuje, gra w baseball...

Jak zawsze w kreskówkach Walta Disney'a sporo tu humoru i zaskakujących sytuacji. Bajki z udziałem Goofy’ego to disneyowska klasyka – jego postać podbiła serca dzieci na całym świecie już w latach 40.

A już od połowy maja w „Wieczorynce” kolejna nowość: „Kaczor Donald prezentuje” czyli klasyczne kreskówki Walta Disney'a, których bohaterami są najsłynniejsze postaci tej wytwórni. Jest to 44-odcinkowa seria klasycznych przygód jednej z najbardziej znanych i lubianych postaci Disney’a, Kaczora Donalda.

d3a4nrs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a4nrs