Trwa ładowanie...

Władysław Hańcza: nieznane fakty na 111. rocznicę urodzin [WIDEO]

Share
Władysław Hańcza: nieznane fakty na 111. rocznicę urodzin [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
dzcqb5r

W maju 2016 roku przypadła 111. rocznica urodzin Władysława Hańczy. Niezapomnianego Kargula, Macieja Boryny z ekranizacji „Chłopów” i wielu innych kultowych ról. Hańcza, który urodził się pod zupełnie innym nazwiskiem, był uważany za jednego z ostatnich wielkich polskich aktorów. Z okazji jego urodzin prezentujemy kilka mało znanych faktów z życia „arystokraty” polskiego kina.

Niski głos i zdolność wcielenia się w niemal każdy rodzaj ról, czy to chłopa, arystokraty czy inteligenta, to znaki rozpoznawcze Władysława Hańczy. Aktor urodził się 18 maja 1905 roku, debiutował tuż po drugiej wojnie światowej i od tamtego czasu nie schodził z planu filmowego i desek teatru aż do nagłej śmierci w 1977 roku. W swoim dorobku miał kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych.

Jak naprawdę nazywał się Władysław Hańcza, co stało się z jego jedynym synem i dlaczego konflikt z filmowym Pawlakiem na planie „Samych Swoich” był tak wiarygodny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym specjalnym materiale filmowym.

dzcqb5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzcqb5r
dzcqb5r