Trwa ładowanie...
d3tbrgx
26-08-2015 01:38

Wodne przygody Scooby'ego

Share
d3tbrgx

Strachliwy pies i gromadka nastoletnich detektywów gości w telewizji nieustannie od 1969 roku. Kultowy serial Hannah-Barbera „Scooby-Doo” składa się już z ponad 320 odcinków (nakręcono również 30 filmów kinowych), więc fani Scooby'ego, Kudłatego i reszty ferajny nie mogą narzekać na brak atrakcji. Wydane niedawno na DVD „Scooby-Doo: 13 strasznych opowieści – Na fali” to 13-odcinkowa kompilacja, która prezentuje widzom różne oblicza gadającego psa tropiącego straszydła.

„Scooby-Doo: 13 strasznych opowieści – Na fali” to nic innego jak zbiór doskonale znanych odcinków z różnych serii, które łączy motyw przewodni pod postacią wody. Na dwóch płytach DVD znalazły się epizody z klasycznego serialu z lat 70., są występy Scrappy Doo, który pojawił się u boku słynnego wujaszka na przełomie lat 70. i 80. Kompilacja zawiera również odcinki z serii „Szczeniak zwany Scooby-Doo” (1988-1991) i te najnowsze, emitowane po raz pierwszy w XXI wieku. Krótko mówiąc, „Scooby-Doo: 13 strasznych opowieści – Na fali” to prawdziwa podróż w czasie i świetna okazja do prześledzenia zmian, jakie zachodziły w świecie Scooby'ego.

Poszczególne odcinki trwają od około 7 do 21 minut – łącznie na dwóch płytach DVD otrzymujemy ponad cztery godziny rozrywki przed telewizorem. Bardzo dobry wynik. A co dokładnie można obejrzeć w tym zestawie? Jako że motywem przewodnim kolekcji jest woda, to Scooby wraz z przyjaciółmi wybierze się na plażę, zawita do kurortu wodnego, wyruszy w podróż jachtem. Każda przygoda będzie się oczywiście wiązała z koniecznością rozwiązania zagadki jakiegoś straszydła, które wejdzie w drogę młodych detektywów. Morskie potwory, bezgłowy deskorolkarz czy duch pirata – żaden stwór nie ma szans z „odwagą” Scooby'ego i pomysłami Welmy, Daphne, Freda i Kudłatego.

Jeżeli kiedykolwiek oglądaliście kreskówki ze Scoobym, to wiecie, czego należy się spodziewać. Co prawda poszczególne serie nieco się różnią konstrukcją odcinków i obsadą, jednak ogólny zamysł pozostaje niezmieniony. I co najważniejsze, ten schemat sprawdza się od lat i potrafi zainteresować i rozbawić przedstawicieli kolejnych pokoleń. „Scooby-Doo: 13 strasznych opowieści – Na fali” przetestowałem na 3,5 rocznym synku i jego śmiech stanowi najlepszą rekomendację dla kreskówki.

„Scooby-Doo: 13 strasznych opowieści – Na fali” to kolejna tego typu kompilacja na polskim rynku. Na dwóch płytach otrzymujemy ponad cztery godziny kreskówek z różnych epok, czyniąc z tego zestawu pozycję obowiązkową dla fanów Scooby'ego. Film do obejrzenia z polskim dubbingiem lub napisami.

d3tbrgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tbrgx
d3tbrgx