Trwa ładowanie...
d5z35a7
Aktualności

Wokalista Bright Eyes chciał zagrać u braci Coenów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wokalista Bright Eyes chciał zagrać u braci Coenów
d5z35a7

Conor Oberst z formacji Bright Eyes przyznał, że brał udział w przesłuchaniach do najnowszego obrazu braci Coenów, "Co jest grane, Davis?".

Frontman indierockowej formacji starał się o rolę tytułowego bohatera, folkowej ikony, Llewyna Davisa. - Na szczęście nie zaangażowali mnie - wyznał artysta w rozmowie z Oscarem Isaakiem, który ostatecznie otrzymał główną rolę. - W przesłuchaniach brało jednak udział wielu muzyków i wielu aktorów. Coenowie i T Bone Burnett w pewnym momencie stracili już nadzieję, że kogoś znajdą, a wtedy pojawiłeś się ty.

Inspiracji do scenariusza dostarczyła biografia muzyka folkowego Dave'a Van Ronka. Zasłynął on budując w latach 50. i 60. w Greenwich Village podwaliny pod scenę folkową. Był jednym z mentorów Boba Dylana, także ze względu na swe lewicowe przekonania. Bohaterem dzieła jest tytułowy Llewyn Davis (Oscar Isaac), próbujący przebić się na nowojorskim rynku. W obsadzie znaleźli się także John Goodman, Garrett Hedlund oraz Carey Mulligan i Justin Timberlake.

Do polskich kin dzieło trafi 28 lutego.

Dorobek Conora Obersta zamyka koncertowe wydawnictwo "One of My Kind" z 2012 roku. Jego ostatnia płyta z Bright Eyes to "The People's Key" z lutego 2011 roku.

d5z35a7

Podziel się opinią

Share

d5z35a7

d5z35a7