Trwa ładowanie...
Megafon.pl

Wstrząsający film Angeliny Jolie. Brutalna historia poruszy widzów

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź nowego filmu Angeliny Jolie. Aktorka reżyseruje na podstawie własnego scenariusza.

Share
Wstrząsający film Angeliny Jolie. Brutalna historia poruszy widzów
Źródło: Youtube.com
d41un2l

Dzieło zatytułowane "First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers" powstaje na podstawie powieści pochodzącej z Kambodży aktywistki i pisarki, Loung Ung. Bohaterką jest kobieta, która przeżyła brutalny reżim Czerwonych Khmerów, podczas którego zamordowano 1,5 miliona ludzi.

- To historia wojenna opowiedziana z perspektywy dziecka. Ale to także historia kraju - mówi Jolie.

Kambodżański filmowiec, Rithy Panh, produkuje dramat razem z Jolie. Gwiazda ma pochodzącego z Kambodży adoptowanego syna Maddoksa. Premiera odbędzie się 19 lutego w Siem Reap w Kambodży. Później film zostanie udostępniony na Netfliksie.

d41un2l

Angelina Jolie to jedna z największych współczesnych gwiazd kina. Na koncie ma Oscara (za rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki") i trzy Złote Globy. Rozgłos przyniosła jej kreacja Lary Croft w produkcjach na podstawie gry "Tomb Rider". Największym komercyjnym sukcesem Amerykanki była kreacja w baśni "Czarownica". Dzieło Disneya zarobiło ponad 750 milionów dolarów na całym świecie. Ostatnio 41-latka chętnie staje też za kamerą. Najnowszy wyreżyserowany przez nią film to "Nad morzem", w którym wystąpiła wraz z Bradem Pittem.

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Robert Englund ożywił Freddy'ego Kruegera po 14 latach

d41un2l

Podziel się opinią

Share
d41un2l
d41un2l