Trwa ładowanie...
04-06-2012 07:03

Wu-Tang Clan będą sobą w kinie

Wu-Tang Clan będą sobą w kinie
d1brjir
d1brjir

Muzycy Wu-Tang Clanu zagrają samych siebie w filmie "Dirty White Boy", opowiadającym historię znanego z kolektywu rapera Ol' Dirty Bastarda.

Obraz powstanie na podstawie prawdziwych wydarzeń. Bohaterem będzie 22-letni pracownik stacji VH1, Jarred Weisfeld, który zaprzyjaźnia się z gwiazdą hip-hopu i towarzyszy mu aż do śmierci w 2004 roku. W głównej roli pojawi się Michael K. Williams.

W rozmowie z "New York Daily", Williams zdradził, że producenci nie zamierzają angażować aktorów, by zagrali pozostałych członków Wu-Tang - raperzy sami wystąpią w obrazie.

Dzieło ma skupiać się na dwóch ostatnich latach z życia muzyka, od chwili gdy został wypuszczony z więzienia po dzień jego śmierci.

Za kamerą stanie debiutant, Joaquin Baca-Asay.

d1brjir

Russell Tyron Jones, jak naprawdę nazywał się Ol' Dirty Bastard zasłynął jako członek hiphopowej formacji Wu-Tang Clan. Sukces odniósł również poza tym zespołem - solowymi płytami "Return To 36 Chambers" (1995) i "Nigga Please" (1999). Do jego największych przebojów należał utwór "Got Your Money", pochodzący z drugiego ze wspomnianych albumów.

Mimo udanej kariery muzycznej, raperowi nie szczęściło się w życiu osobistym. W 1999 roku został aresztowany za posiadanie kokainy. Dwa lata później skazano go na cztery i pół roku więzienia. Sąd nakazał mu również odwyk i przydzielił na dwa lata kuratora. Po opuszczeniu zakładu w 2003 roku podpisał kontrakt z Roc-A-Fella Records i rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

Nowojorczyk zmarł 13 listopada 2004 roku podczas sesji nagraniowej w studiu. Raper miał 35 lat. Przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.

d1brjir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1brjir