Trwa ładowanie...
d1u7e0i

Wybraniec

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
2
2
d1u7e0i

„Wybraniec” to polski dramat obyczajowy z 2013 roku w reżyserii Michała Węgrzyna, który napisał także scenariusz. Za produkcję odpowiadają Klaudia Mierosławska oraz Dorota Monika Filipek-Mierosławska. Motywem przewodnim obrazu jest poszukiwanie własnej tożsamości. Film na przykładzie współczesnych 20-,30-latków opowiada o tym, jak młodzi ludzie pochopnie i nierozważnie podejmują decyzje o małżeństwie i posiadaniu dzieci.

Główny bohater jest młodym lekkoduchem wychowanym przez dwie kobiety. Bezpieczeństwo finansowe najpierw zapewniała mu matka, a teraz robi to bogata żona. Poznajemy bohatera, gdy staje się młodym mężem, a wkrótce ma stać się ojcem. Po śmierci matki wstrząsa nim odkrycie tajemnicy z przeszłości jego rodziny. Świat wali mu się na głowę, a zadawane wcześniej przez niego pytania o istotę człowieczeństwa teraz dotyczą również jego osoby.

Ważną postacią w filmie jest też partnerka głównego bohatera. Jej osoba to symbol wielkomiejskich karierowiczek, które kierowane instynktem, za wszelką cenę usiłują urodzić dziecko. Gdy naturalne metody zawiodą, jedyną szansą może okazać się wykorzystanie metody In vitro. „Wybraniec” opowiada historię uniwersalną, z którą utożsamić może się każdy, kto przez chwilę cierpiał w miłości lub po prostu był zagubiony u progu dorosłego życia.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Karolinę Gorczycę, Adama Bobika, Maję Bohosiewicz, Dorotę Pomykałę, Adriannę Biedrzyńską, Małgorzatę Różniatowską, Tomasza Sobczaka i Philipp’a Tłokińskiego.

Wybraniec
Tytuł oryginalny

Wybraniec

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.03.2013

Obsada

Podziel się opinią

2
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u7e0i
d1u7e0i
d1u7e0i