Trwa ładowanie...

Wyniki konkursu Silesia Film

Share
Wyniki konkursu Silesia Film
Źródło: Jupiterimages
dwdfj96

Instytucja Filmowa "Silesia-Film" w Katowicach ogłasza wyniki "Konkursu na wspieranie produkcji filmowej" w ramach Śląskiego Funduszu Filmowego.

Główny cel konkursu to wspieranie produkcji filmowej poprzez udział Instytucji Filmowej "Silesia-Film" w Katowicach jako koproducenta z wkładem finansowym. Podstawowym kryterium udziału produkcji filmowych konkursie było powiązanie produkcji z województwem śląskim tematycznie, poprzez twórców lub miejsce realizacji filmu.

Sejmik Województwa Śląskiego zagwarantował w budżecie na rok 2008 kwotę 1 miliona złotych dla Instytucji Filmowej "Silesia-Film" w Katowicach w celu wspierania produkcji filmowej. Budżet został pomniejszony, zgodnie z zapisami Regulaminu Konkursu - § 5 p. 3, o wynagrodzenia ekspertów w wysokości 7.700 zł. Do podziału pomiędzy projekty pozostała kwota 992.300 zł.

Do Instytucji wpłynęły 22 wnioski, z czego 18 skierowanych zostało do oceny przez ekspertów, a 4 wnioski nie zostały zakwalifikowane do udziału w Konkursie. Komisja Konkursowa w składzie: Jacek Wilczyński - Przewodniczący, Cecylia Gasz-Płońska - Wiceprzewodnicząca, Krystyna Doktorowicz, Tadeusz Miczka i Martyna Starc na posiedzeniu w dniu 04 sierpnia 2008 r. wybrała w oparciu o listę ocen ekspertów, dostępne środki finansowe oraz podstawowe założenia dotyczące funduszy regionalnych, następujące projekty które uzyskają dofinansowanie ze Śląskiego Funduszu Filmowego:

"Senność"/ fabuła, reż Magdalena Piekorz, prod. Studio Filmowe TOR - 360.000 zł
"Zgorszenie publiczne"/ fabuła reż. Maciej Prykowski, prod. Paisa Films - 450.000 zł
"Łączniczka"/ dokument reż. Alicja Schatton, prod. Alicja Schatton - 61.540 zł
"Karol Stryja - Ślązak, który zdobył cały świat"/ dokument, reż. Violetta Rotter-Kozera, prod. Filharmonia Śląska - 120.760 zł

dwdfj96

Podziel się opinią

Share
dwdfj96
dwdfj96