Trwa ładowanie...
d3huikh
24-05-2007 13:02

XXII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i

Share
d3huikh

W dniach 23-27 maja w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie odbywa się kolejny XXII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2007.

Festiwal Niepokalanów to jedyny jak dotąd filmowy festiwal katolicki na świecie. To niepowtarzalny przegląd filmów w kategoriach fabuły, dokumentu, programów telewizyjnych i edukacyjnych, skupiający twórców, którzy pragnąc służyć Prawdzie, Dobru i Pięknu tworzą dzieła z myślą o tym właśnie festiwalu. Dlatego jest ważnym wydarzeniem kulturalnym w naszej Ojczyźnie.

To także przegląd programów radiowych i multimedialnych. Ma już swoją długoletnią tradycję. W ciągu 20 lat na festiwalowych ekranach przewinęło się ponad 2300 filmów z 52 krajów świata z 5 kontynentów. Na tegoroczny festiwal nadesłano 141 prac filmowych i telewizyjnych z całego świata, 57 audycji radiowych i 17 programów multimedialnych.

Na początek został zaprezentowany film włoskiego reżysera Don Gabriele Mangiarotti pt. Kod Miłości. Ostatnia Wieczerza Leonarda Da Vinci.

Od środy do niedzieli na ekranie Sali św. Bonawentury w niepokalanowskim klasztorze będziemy mogli obejrzeć 41 filmów i programów TV zakwalifikowanych do przeglądu konkursowego.

Serdecznie zapraszamy do Niepokalanowa. Szczegółowy program Festiwalu, a także krótkie streszczenia prac nominowanych do przeglądu konkursowego zamieszczone są na stronie internetowej www.festiwalniepokalanow.pl.

d3huikh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3huikh
d3huikh