Trwa ładowanie...
ycipk-ogm5pa
ycipk-ogm5pa

Zabić, jak to łatwo powiedzieć - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Zabić, jak to łatwo powiedzieć” (ang. Killing Them Softly) to amerykański thriller kryminalny z 2012 roku z udziałem Brada Pitta. Obraz powstał w oparciu o powieść George'a V. Higginsa pt. „Cogan's Trade”. Za produkcję odpowiadają Dede Gardnem, Brad Pitt, Paula Mae Schwarz oraz Steve Schwartz. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest płatny zabójca Jackie Cogan (Brad Pitt). Lubi pracować szybko i bez zbędnych słów. Nie znosi spoufalać się z ofiarą: "Nie lubię, gdy błagają o litość, wołają swoje matki, padają na kolana. Wolę zabijać delikatnie, z dystansu". Cogan nie jest tani, ale jest najlepszy. Zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok. Przemierzając ulice Nowego Orleanu ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli - a także tym, którzy po prostu nie mają szczęścia.

Brad Pitt wcielił się w postać Jackiego Cogana. Ray Liotta sportretował z kolei Marka "Markiego" Trattmana, człowieka odpowiedzialnego za organizację i prowadzenie gry, natomiast Richard Jenkins zagrał prawnika gromadzącego informacje na temat rozgrywki. W filmie zobaczymy także Jamesa Gandolfiniego oraz Vincenta Curatola, który zagrał mężczyznę, który właśnie wyszedł z więzienia i szuka zemsty na swoich wrogach.

ycipk-ogm5pa
Tytuł oryginalny

Killing Them Softly

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-ogm5pa
ycipk-ogm5pa
ycipk-ogm5pa