Trwa ładowanie...
d203leg

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Najnowsze informacje
3.4
(9 głosów)
Oceń:
d203leg

„Zabić, jak to łatwo powiedzieć” (ang. Killing Them Softly) to amerykański thriller kryminalny z 2012 roku z udziałem Brada Pitta. Obraz powstał w oparciu o powieść George'a V. Higginsa pt. „Cogan's Trade”. Za produkcję odpowiadają Dede Gardnem, Brad Pitt, Paula Mae Schwarz oraz Steve Schwartz. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest płatny zabójca Jackie Cogan (Brad Pitt). Lubi pracować szybko i bez zbędnych słów. Nie znosi spoufalać się z ofiarą: "Nie lubię, gdy błagają o litość, wołają swoje matki, padają na kolana. Wolę zabijać delikatnie, z dystansu". Cogan nie jest tani, ale jest najlepszy. Zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok. Przemierzając ulice Nowego Orleanu ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli - a także tym, którzy po prostu nie mają szczęścia.

Brad Pitt wcielił się w postać Jackiego Cogana. Ray Liotta sportretował z kolei Marka "Markiego" Trattmana, człowieka odpowiedzialnego za organizację i prowadzenie gry, natomiast Richard Jenkins zagrał prawnika gromadzącego informacje na temat rozgrywki. W filmie zobaczymy także Jamesa Gandolfiniego oraz Vincenta Curatola, który zagrał mężczyznę, który właśnie wyszedł z więzienia i szuka zemsty na swoich wrogach.

Zabić, jak to łatwo powiedzieć
Tytuł oryginalny

Killing Them Softly

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d203leg
d203leg
d203leg