Trwa ładowanie...
d1zkhy8
Aktualności

Znany aktor oszukiwał przy egzaminie na prawo jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znany aktor oszukiwał przy egzaminie na prawo jazdy
d1zkhy8

Zarzuty nakłaniania do poświadczenia nieprawdy przy zdawaniu egzaminu na prawo jazdy postawiła znanemu aktorowi Zbigniewowi B. białostocka prokuratura - poinformowała Beata Michalczuk z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Prokuratura zarzuciła aktorowi, że w sierpniu 2006 roku nakłonił właściciela szkoły nauki jazdy w Augustowie (Podlaskie) do wystawienia mu fałszywego zaświadczenia o odbytym kursie na prawo jazdy kategorii B i E.

Potem Zbigniew B. miał dogadać się z egzaminatorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach (WORD), że nie przystąpi do egzaminu, ale egzaminator wystawi mu zaświadczenie, że go zdał.

d1zkhy8

Zamiast jazdy na placu, kilka osób pojechało do jednego z barów koło Augustowa, gdzie przy alkoholu sfinalizowano "umowę".

Kiedy wszystko wyszło na jaw, sprawą zajęło się Centralne Biuro AntykorupcyjneBiuro Antykorupcyjne, którego funkcjonariusze przesłuchali osoby w nią zamieszane.

Oprócz Zbigniewa B. zarzuty poświadczenia nieprawdy białostocka prokuratura postawiła egzaminatorowi oraz właścicielowi szkoły nauki jazdy.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie egzaminatora WORD w Suwałkach.

Zbigniew B. nie przyznał się do zarzutów. Odmówił wyjaśnień w prokuraturze. Ma zapłacić 20 tys. zł poręczenia majątkowego.

Zbigniew B. to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Oprócz wielu seriali komediowych ("Graczykowie", "Święta wojna") zagrał m.in. w "Polskich Drogach", "Przepraszam, czy tu biją?", "Misiu", "Człowieku z żelaza" oraz "Dniu świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

d1zkhy8

Podziel się opinią

Share
d1zkhy8
d1zkhy8