Trwa ładowanie...
14-04-2009 12:57

Żydowskie motywy w kinie Muranów

Żydowskie motywy w kinie Muranów
d349l8r
d349l8r

28 kwietnia rusza szósta edycja Żydowskich Motywów. Na międzynarodowym festiwalu będzie można zapoznać się z filmami o tematyce żydowskiej z całego świata. Festiwal potrwa do 3 maja.

O statuetkę Warszawskiego Feniksa zawalczą fabuły i dokumenty z wielu krajów, między innymi z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Izraela i Peru, ale także kilka filmów z Polski, które powstały w ciągu ostatnich trzech lat. W oddzielnym bloku tematycznym prezentowane będą animacje autorstwa studentów izraelskich szkół filmowych.

Warta uwagi jest także retrospektywa wybitnego operatora żydowskiego pochodzenia Adama Holendra. Na festiwalu będzie można obejrzeć takie filmy, jak „Nocny kowboj” (reż. John Schlesinger), „Dym” i „Brooklyn Boogie” (reż . Paul Auster i Wayne Wang) czy „Jubilerka” (reż. Boaz Yanin), do których zdjęcia robił Holender. Operator będzie gościem honorowym festiwalu i spotka się z widzami w kinie Muranów.

Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny! Festiwal odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

d349l8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d349l8r