Trwa ładowanie...
d1kazn0
Aktualności

7. Festiwal filmów o Włodzimierzu Wysockim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7. Festiwal filmów o Włodzimierzu Wysockim
d1kazn0

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim "Pasje według świętego Włodzimierza" rozpocznie się w sobotę w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Tegoroczna edycja imprezy dedykowana jest zmarłemu w 1995 r. serbskiemu dokumentaliście Ratko Iliciowi - autorowi filmu o Włodzimierzu Wysockim "Hamlet nad Sawą" (1976), który krótko po premierze zaginął w tajemniczych okolicznościach.

Na festiwal - jak poinformowała PAP jego organizatorka dr Marlena Zimna - zgłoszono rekordową liczbę 70 filmów z 22 krajów. Do głównego konkursu zakwalifikowano 19 dokumentów, kilka zostanie pokazanych w ramach obywającego się po raz pierwszy w historii imprezy konkursu etiud filmowych.

d1kazn0

W ramach festiwalu odbędą się również pokazy specjalne filmów Ratko Ilicia "Uliczni śpiewacy", "Hilandar" i "Ambasadora zabito w Sztokholmie". Na sobotniej inauguracji festiwalu w kinie "Kryterium" będzia można zobaczyć film "Włodzimierz Wysocki i Marina Vlady. Ostatni pocałunek".

Imprezie będzie towarzyszyć wystawa fotografii Władimira Bogaczewa "Nieznany Wysocki". W trakcie festiwalu odbędzie się seria spotkań z twórcami dokumentów poświęconych Wysockiemu oraz filmowe laboratorium, w czasie którego odkrywcy unikatowych materiałów z udziałem Wysockiego - Paweł Alimow i Paweł Jewdokimow - zaprezentują efekty ich udźwiękowienia.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim "Pasje według świętego Włodzimierza" będzie trwał do poniedziałku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w niedzielę wieczorem. Na finałowej gali ballady Wysockiego zaśpiewa Grzegorz Wiśniewski, aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

d1kazn0

Podziel się opinią

Share
d1kazn0
d1kazn0