Trwa ładowanie...
16-05-2007 11:42

Animowany film o dzieciństwie Wojtyły

Animowany film o dzieciństwie Wojtyły
d2bj6gc
d2bj6gc

Film animowany, inspirowany dzieciństwem Karola Wojtyły, przygotowuje bielskie Studio Filmów Rysunkowych.

Dyrektor studia Zdzisław Kudła powiedział, że produkcja będzie nosiła tytuł "Felicjanek 10". Gotowa będzie w grudniu tego roku.

10-minutowa animacja skierowana jest dla młodego widza. SFR podało, że akcja filmu toczy się w dwóch różnych okresach.

Pierwszy okres rozgrywa się obecnie, w kamienicy krakowskiej przy ulicy Felicjanek, gdzie rzeczywiście w okresie wojny bywał Karol Wojtyła.

d2bj6gc

Bohaterami są bracia: Janek i Paweł. O ich wybrykach opowiada nieco starsza siostra Karolina. Drugi plan czasowy to retrospekcja odnosząca się do dzieciństwa Karola Wojtyły w Wadowicach.

Opowiada o nim starsza pani Felicja Felicjańska, dawna koleżanka z podwórka.

Obie części różnią się kolorystyką. Pierwsza kolorowa i wesoła, druga nawiązuje do starej sepiowej fotografii i podniszczonej barwnej kliszy filmowej. Elementami scalającymi te dwa światy są: błękitny fantastyczny ptak, symbolizujący wolność i duchowość człowieka oraz dziesięć zabawnie poruszających się zakonnic.

Pomysłodawczynią filmu jest Anna Kaszuba-Dębska, która zajęła się także opracowaniem plastycznym, animacją i reżyserią. Scenariusz napisała wspólnie z Justyną Kiliańczyk-Ziębą. Oprawą muzyczną zajęła się Anna Maria Jopek.

Na razie powstał scenariusz tylko jednego filmu. Będzie on swoistym pilotem, gdyż autorki mają nadzieję, że w przyszłości powstanie serial z przygodami Janka i Pawła.

Dyrektor Studia Filmów Rysunkowych Zdzisław Kudła powiedział, że gotowe są już dialogi do filmu. Powstają animacje.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d2bj6gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bj6gc