Trwa ładowanie...
d3cbsfj
Aktualności

Animowany film o dzieciństwie Wojtyły

Share
Animowany film o dzieciństwie Wojtyły
d3cbsfj

Film animowany, inspirowany dzieciństwem Karola Wojtyły, przygotowuje bielskie Studio Filmów Rysunkowych.

Dyrektor studia Zdzisław Kudła powiedział, że produkcja będzie nosiła tytuł "Felicjanek 10". Gotowa będzie w grudniu tego roku.

10-minutowa animacja skierowana jest dla młodego widza. SFR podało, że akcja filmu toczy się w dwóch różnych okresach.

d3cbsfj

Pierwszy okres rozgrywa się obecnie, w kamienicy krakowskiej przy ulicy Felicjanek, gdzie rzeczywiście w okresie wojny bywał Karol Wojtyła.

Bohaterami są bracia: Janek i Paweł. O ich wybrykach opowiada nieco starsza siostra Karolina. Drugi plan czasowy to retrospekcja odnosząca się do dzieciństwa Karola Wojtyły w Wadowicach.

Opowiada o nim starsza pani Felicja Felicjańska, dawna koleżanka z podwórka.

Obie części różnią się kolorystyką. Pierwsza kolorowa i wesoła, druga nawiązuje do starej sepiowej fotografii i podniszczonej barwnej kliszy filmowej. Elementami scalającymi te dwa światy są: błękitny fantastyczny ptak, symbolizujący wolność i duchowość człowieka oraz dziesięć zabawnie poruszających się zakonnic.

d3cbsfj

Pomysłodawczynią filmu jest Anna Kaszuba-Dębska, która zajęła się także opracowaniem plastycznym, animacją i reżyserią. Scenariusz napisała wspólnie z Justyną Kiliańczyk-Ziębą. Oprawą muzyczną zajęła się Anna Maria Jopek.

Na razie powstał scenariusz tylko jednego filmu. Będzie on swoistym pilotem, gdyż autorki mają nadzieję, że w przyszłości powstanie serial z przygodami Janka i Pawła.

Dyrektor Studia Filmów Rysunkowych Zdzisław Kudła powiedział, że gotowe są już dialogi do filmu. Powstają animacje.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d3cbsfj

Podziel się opinią

Share
d3cbsfj
d3cbsfj