Trwa ładowanie...

Bogusław Linda przekazał kultową kurtkę na licytację WOŚP

Wkrótce w kinach ponownie zagoszczą bohaterowie kultowych "Psów". Bogusław Linda postanowił oddać na aukcję charytatywną WOŚP znany kostium z filmu.

Share
Bogusław Linda przekazał kultową kurtkę na licytację WOŚP
Źródło: Getty Images
d4nbvdy

Gdy w 1992 r. na ekranach pojawiły się "Psy", blisko 500 tys. widzów zachłysnęło się historią Franza Maurera i jego kompanów. Byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa w III RP podzielili się na dwa, wrogie obozy: policjantów i przestępców. Film szybko zyskał miano kultowego.

Zobacz: "Psy 3. W imię zasad" - oficjalny zwiastun

W głównego bohatera wcielił się Bogusław Linda. Jego znakiem charakterystycznym była brązowa, skórzana kurtka z zagranicznymi naszywkami. Teraz może ona trafić w ręce oddanego fana.

d4nbvdy

"W Polsce początku lat 90. była symbolem nie tylko męskiego stylu, ale i wolności po zajściu zmian ustrojowych. Noszący ją facet musiał być jednak mocny nie tylko w gębie. Wówczas na ulicach nie brakowało chętnych do szybkiego poszerzenia swojej garderoby czyimś kosztem" - napisano na stronie aukcji WOŚP.

Kultowa skórzana kurtka Franza Mauera, Materiały prasowe
Kultowa skórzana kurtka Franza Mauera, Źródło: Materiały prasowe

Kultowa kurtka z autografami ekipy "Psów" już osiągnęła zawrotną kwotę 5900 zł. Licytacja (dostępna tutaj) potrwa do 30 stycznia.

d4nbvdy

Podziel się opinią

Share
d4nbvdy
d4nbvdy