Trwa ładowanie...
d412ua2

Bracie, gdzie jesteś?

Najnowsze informacje
3.8
(181 głosów)
Oceń:
1
d412ua2

Ulysses Everett McGill (George Clooney) to gadatliwy złodziejaszek, skazany na ciężkie, przymusowe roboty w więzieniu w Mississippi. Odcięty od rzeczywistości ma problemy z przystosowaniem się do surowych warunków, jakie dyktuje życie. Nie mając zamiaru dłużej pracować w kamieniołomie, planuje, wraz z dwoma współwięźniami – Delmarem (Tim Blake Nelson) i nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie Petem (John Torturro) - ucieczkę.

Cała trójka podejmuje ryzyko swojego życia – odzyskanie wolności. Obiecują sobie również, że podzielą się zdobytą fortuną.
Podczas ucieczki muszą jednak uporać się z depczącym im po piętach, inteligentnym i przebiegłym Cooleyem (Daniel Von Bargen), który za wszelką cenę chce powtórnie wsadzić ich do więzienia.
Rozpoczyna się szaleńcza pogoń za życiem.
Na swojej drodze, która okazuje się być pełna niespodzianek i niebezpieczeństw, bohaterowie spotykają szereg dziwnych postaci, mających niemały wpływa na ich dalsze losy. Są to: Tommy Johnson (Chris Thomas King) - muzyk, Big DanTeague (John Goodman) - jednooki sprzedawca Biblii, Babyface Nelson (Michael Badalucco) - gangster, który zjawia się z pomocą w samym środku dokonywanej kradzieży, Penny Wharvey (Holly Hunter), która jest nie tak dawną przeszłością Everetta, Puppy O’Daniel (Charles Durning) - gubernator zaangażowany w powtórną kampanię wyborczą.

Trójka uciekinierów przez cały czas próbuje wymknąć się prawu.

Pomimo przeszkód docierają do Itaki, gdzie Delmar i Pete mają nadzieję otrzymać zasłużoną nagrodę za wytrwałość, z kolei Everett liczy na coś więcej niż tylko złoto.

Film „Gdzie jesteś, bracie” jest mieszanką pasjonującej i zabawnej przygody, humoru i emocji. Reżyserami i autorami scenariusza jednocześnie są bracia Coenowie – dwójka współczesnych twórców filmowych, którzy przekładają swoje unikalne, nowoczesne pomysły na klasyczne opowieści w stylu Homeryckiej „Odysei”.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d412ua2
d412ua2
d412ua2