Trwa ładowanie...
d2xj76y
d2xj76y

Bracie, gdzie jesteś? - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Ulysses Everett McGill (George Clooney) to gadatliwy złodziejaszek, skazany na ciężkie, przymusowe roboty w więzieniu w Mississippi. Odcięty od rzeczywistości ma problemy z przystosowaniem się do surowych warunków, jakie dyktuje życie. Nie mając zamiaru dłużej pracować w kamieniołomie, planuje, wraz z dwoma współwięźniami – Delmarem (Tim Blake Nelson) i nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie Petem (John Torturro) - ucieczkę.

Cała trójka podejmuje ryzyko swojego życia – odzyskanie wolności. Obiecują sobie również, że podzielą się zdobytą fortuną.
Podczas ucieczki muszą jednak uporać się z depczącym im po piętach, inteligentnym i przebiegłym Cooleyem (Daniel Von Bargen), który za wszelką cenę chce powtórnie wsadzić ich do więzienia.
Rozpoczyna się szaleńcza pogoń za życiem.
Na swojej drodze, która okazuje się być pełna niespodzianek i niebezpieczeństw, bohaterowie spotykają szereg dziwnych postaci, mających niemały wpływa na ich dalsze losy. Są to: Tommy Johnson (Chris Thomas King) - muzyk, Big DanTeague (John Goodman) - jednooki sprzedawca Biblii, Babyface Nelson (Michael Badalucco) - gangster, który zjawia się z pomocą w samym środku dokonywanej kradzieży, Penny Wharvey (Holly Hunter), która jest nie tak dawną przeszłością Everetta, Puppy O’Daniel (Charles Durning) - gubernator zaangażowany w powtórną kampanię wyborczą.

Trójka uciekinierów przez cały czas próbuje wymknąć się prawu.

Pomimo przeszkód docierają do Itaki, gdzie Delmar i Pete mają nadzieję otrzymać zasłużoną nagrodę za wytrwałość, z kolei Everett liczy na coś więcej niż tylko złoto.

d2xj76y

Film „Gdzie jesteś, bracie” jest mieszanką pasjonującej i zabawnej przygody, humoru i emocji. Reżyserami i autorami scenariusza jednocześnie są bracia Coenowie – dwójka współczesnych twórców filmowych, którzy przekładają swoje unikalne, nowoczesne pomysły na klasyczne opowieści w stylu Homeryckiej „Odysei”.

d2xj76y

Podziel się opinią

Share
d2xj76y
d2xj76y