Trwa ładowanie...
d3vo329

Brian D. Young

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Toronto, Ontario, Kanada

Scenarzysta:
d3vo329

Brian D. Young urodził się 20 stycznia1965 w Toronto (Kanada). Najpierw studiował prawo, zanim całym sobą oddał się pisaniu scenariuszy. Mieszka w Vancouver, a pracuje w Los Angeles.

Brian D. Young - kariera

Brian D. Young jest wszechstronnym scenarzystą, piszącym scenariusze do filmów animowanych, romantycznych komedii i do adaptacji sensacyjnych powieści Jeffrey'a Archera.

Pisze również scenariusze do programu Katastrofy w przestworzach, który można obejrzeć w ponad 60 krajach. Brian D. Young pisze scenariusze na zamówienie do seriali oraz filmów telewizyjnych. Niestety, wiele osób twierdzi, że przez masową produkcję jego prace są małowartościowe i płytkie.

Brian D. Young pisał dla następujących sławnych producentów: Warner, Disney, Sony, Lifetime, Imprint, CBC, SyFy, Brightlight, Movie Central i dla wielu innych. Jego najsławniejsze scenariusze to: Patient killer, Imaginary friend, Odzyskać Haley, Presumed, Miłość do wynajęcia.

Young został też doceniony przez otoczenie filmowe – był finalistą sześciu międzynarodowych konkursów pisania scenariuszów, dzięki czemu było o nim głośno w półświatku scenarzystów.

Briand D. Young - ciekawostki

  • Brian D. Young mając 6 lat, wystąpił w telewizji w reklamie kampanii wyborczej.
  • Jego film Patient Killer został wyróżniony nagrodą Independent Spirit (FINDIE) na festiwalu filmowym w Forcie Lauderdale (2014). Nagroda przyznawana jest corocznie twórcom kina niezależnego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vo329
d3vo329
d3vo329